Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vezethetik jogosítvány...

Hogy vezethetik jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
Van 50ccm es gyerek cross motor a mérete megfelel egy 7-8 éves gyereknek. Azok hogy vezethetik jogosítvány nélkül?

2017. jan. 22. 23:46
1 2
 1/13 Donald J. Trump ***** válasza:
Úgy, hogy nem közúti jármű, így jogosítvány sem kell rá.
2017. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Közúton és közforgalom elől el nem zárt magánúton sehogy.

Magánterületen meg azt vezetnek amit akarnak.

2017. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1 - a járgány teljesitménye olyan kevés, hogy az kerékpárnak minősül.

2 - segédmotor kerékpár, jogosítvány kell rá, de nem foglakoznak vele

2017. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy ezek közforgalomtól elzárt magánterületre valók.Vagy erre a célra kijelölt pályára.


Oda meg nem kell rá jogosítvány.

2017. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

1, Szóval magánterületen bármit vezethetnek, akár duplapótos nyerges vontatót is.

2, Ha pedálos és 300 W-nál gyengébb motor hajtja, akkor kerékpárnak számít, ez esetben közlekedhet vele közúton is.

3, Ha 300 W felett van és nincs rajta megfelelő világítóberendezés, stb., akkor jogsival sem lehet vezetni közúton.

2017. jan. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Otthon az udvaron, vagy a prérin.

Gyerek dömperrel sem mész ki az úttestre, nem?

2017. jan. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%

#5: 7-8 éves gyerek semmiképpen nem közlekedhet közúton. max. gyerekülésben.


A 85%-od arra enged következtetni, hogy új(ra) regisztrált vagy.

Nagyon hamar le fog ez menni, ha egy épphogy óvodát elhagyó gyereket kiküldesz a forgalomba. Ész megáll!

2017. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Már miért ne közlekedhetne? Annyi megkötés van, hogy főútvonalon 12 év alatt nem közlekedhet.

Én magam is 6-7 éves koromban már bicikliztem a faluban, igaz nem nagy forgalmú helyen töltöttem a gyerekkorom.


Nem vagyok új(ra)regisztrált, és nem is érdekel a pontszámom, nyugodtan pontozz le, ha attól jobban érzed magad...


Én nem küldtem ki a forgalomba senkit, én csak leírtam a pontos jogszabályi hátteret, a többi már a szülő felelőssége.

Egyébként ha közlekedni tanítanák meg az elsős gyereket és nem okostelefont buzerálni, meg nem lenne annyi bamba/sietős/elmebeteg sofőr az utakon, akkor nem lenne annyira hihetetlen, hogy iskolás korú gyermekek biciklivel közlekednek közúton.

2017. jan. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évesen bicikliztem...


Nálunk 12 évesen a földeken már traktort vezetnek, nem hihetetlen ez.

2017. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
ja videken, meg falu, ahol elmegy 3 auto egy nap, azert megneznem 7 evesen bicikliztel volna-e Pesten, vagy traktoroztal volna-e 12 evesen...egesz biztos, hogy nem.
2017. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!