Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudom megnézni pontosan,...

Hol tudom megnézni pontosan, hogy hol van Budapest közigazgatási határa?

Figyelt kérdés
Ami hivatalos, most érvényben lévő (mert úgy néz ki, én egy régit néztem...)
2017. jan. 23. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző által linkelt térkép klasszul ábrázolja a közig határt, ha a jobb felső sarokban tudod bekapcsolni a "közigazgatási határok" opciót.


Egy kis kiegészítés:

-A szmogriadó alatti közlekedési tilalma nem terjed ki az M0 autóút Budapest közigazgatási határán belül eső részére.

-Mivel Nagykovácsi és Remeteszőlős csak Budapesten át érjető el, az itteni lakosok (lakcímkártyával igazolni kell!) mentességet élveznek a tilalom alól a lakhelyük és Budakeszi (Nagykovácsi út-Szépjuhászné

útja-Budakeszi út útvonalon) illetve Solymár (Nagykovácsi út-Nagyrét utca-Máriaremetei út-Hidegkúti út útvonalon) közötti fogalomban.

2017. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert a Kresz táblák nem ez szerint vannak kitéve. Akkor most melyik alapján közlekedjek? Mert mint autós gondolom támaszkodhatok a település kezdete táblára. Vagy honnan máshonnan tudjam, hol kezdődik Budapest?


Bár ez egy érdekes kérdés, melyik a valós...

2017. jan. 23. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:
A fehér alapon fekete feliratos KRESZ táblák a lakott területet jelzik és nem a közigazgatási határt. A megyék illetve a főváros közigazgatási határát (továbbá folyót, nemzetiségi elnevezést, stb.) jelölheti zöld alapon felér feliratos helynévtábla, ez azonban sok helyen nincs kint, lévén nem kötelező kihelyezni.
2017. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az autópályák is egy csomó település közigazgatási határán belül mennek, mégsincsenek tele rakva helységnév táblákkal.
2017. jan. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor most hova nem lehet bemenni kocsival szmogriadó idején???

A ki nem helyezett zöld táblák után, vagy a fehér táblák után tilos közlekedni???

2017. jan. 24. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:

A város közigazgatási területén, vagyis a ki nem helyezett zöld táblák után.

Kivétel az M0 és a Budakeszi és Solymár közötti útvonal.

A fehér táblák továbbra is a lakott területet jelölik, nem a közigazgatási területet. Bár, ha van jogsid ezt tudnod kellene.

2017. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!