Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj nyomás lámpa kigyull...

Motorolaj nyomás lámpa kigyulladt. Mi lehet az oka? Részletek lenn!

Figyelt kérdés
Szóval reggel volt, a motor és az olaj hideg volt. Kigyulladt ez a lámpa. Félre álltam, elaludt. Mentem vele pár percet ismét kigyulladt, jelzett pár másodpercig, majd ismét elaludt. Hazafelé nem jelzett. A motorolaj szintet megnéztem, véleményem szerint optimális. Mi lehet a gond?

2017. jan. 23. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet csak az olajnyomás gomba adta meg magát.
2017. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az a gond,hogy Opel
2017. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Irány a szerelő! Tényleg lehet csak a nyomásjeladó is, de ha valóban nincs olajnyomás, akkor viszont komolyabb probléma is lehet a háttérben. Ha alacsony fordulaton világít, majd magasabbon elalszik, és felmelegedve romlik, akkor mondanám, hogy valószínű a kopás/olajszivattyú hiba, de a véletlenszerű felvillanások inkább más hibára utalnak. Hacsak nincs valami az olajban, ami időnként útját állja az olajnak. Rendszeresen cseréled az olajat és a szűrőket?
2017. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bármi.

Ne használd az autót, szerelővel nézesd át.

Hasonló tüneteket produkált az autóm, nem rég cserélték ki a motort.

Vontasd el szerelőhöz, ne akarj úgy járni mint én!

2017. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem Opel. A többiek köszi. A vontatást mellőzném, mivel a lámpa kialudt ill. reggel így is be kellett menni vele a melóhelyig, mivel útközben gyullad ki a lámpa. Ha ház előtt rögzön indítás után kigyullad, és nem alszik el, úgy más a helyzet.
2017. jan. 23. 19:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Az olaj és olajszűrő évente van cserélve, legutóbb tavaly áprilisban.
2017. jan. 23. 19:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez még lehet attól, hogy túl régi vagy elhasználódott az olajad és esetleg melegebb lett a motor a kelleténél. Ilyenkor annyira elvékonyodik az olaj, hogy nem tud kiépülni az olajnyomás. Velem ugyanilyen történt 1éve, csak nem kocsival, hanem motorral, de a lényeg ugyanaz. Kétszer volt emiatt szervizbe, egyszer se tudták megmondani a hibát, mert minden rendben működött. Egy harmadik szerelő mondta az olajproblémát, akinek ugyanolyan motorja volt mint nekem. Kicseréltük sűrűbb olajra és a hiba azóta se jött ki többet. Nem hinném, hogy nálad ez a probléma, de talán egy próbát megér, 10W helyett 15W-t belerakni, attól függ milyen olajad van.
2017. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 10W, 15W, stb. a hidegoldali viszkozitás, nem mond semmit az olaj elvékonyodásáról. A második szám jelenti a melegoldali viszkozitást, tehát pl. 40-es helyett 50-est lehetne belerakni. De ha sűrűbb olajjal kell az olajnyomás problémát orvosolni, az már rég rossz.
2017. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyolcas: Igen-igen, igazad van. Nekem 10W40 helyett, 20W50 lett belerakva.
2017. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az olajat, ami benne van, nem mondanám réginek, tavaly áprilisban volt olaj+olajszűrő csere. Illetve olyan sokat nem is ment az autó 4000-4500 km.
2017. jan. 23. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!