Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Laufenn (Hankook licenc),...

Laufenn (Hankook licenc), vagy Linglong Greenmax (kínai)?

Figyelt kérdés
A kérdésben szereplő gumimárkák közül melyiket választanátok inkább? Nyári gumit szeretnék venni 225/55 R17-es méretben.
2017. jan. 24. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű Laufenn.
2017. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább egyik sem. Bár a Greenmax ismerősöm szerint jó, mások tapasztalata szerint az oldalfala gyenge, ezért olyan, mintha libegne az autó az úton. Ezt más kínai guminál is hallottam (Federal, Antares). Vizes úton szoktak még gyakran elvérezni a kínai gumik, gyakran elég durván.

Ha nagy felnit akarsz, szánd rá a pénzt, és vegyél rá legalább valami középkategóriás gumit.

2017. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A laufenn elvileg közép kategória, vagy milyet ajánlanál? Kormoran gamma2-t néztem még, de nem írnak róla túl jókat. Ebben a méretben a nevesebb gumik meg eléggé túl vannak árazva... Amúgy a gyári méret 215/50 r16, szóval nem a méret miatt lesz sokkal drágáb, akármelyik márkát is választom majd, mert a két méret közt max 1-2 ezer difi van márkán belül.
2017. jan. 24. 22:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, a gyári méret 215/60 R16
2017. jan. 24. 22:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a Hankook a középkategória. Bár személyes tapasztalatom nincs a gazdaságos márkájukkal, de nyilván nem fogják ugyanazt a minőséget adni sokkal olcsóbban. Gyorsan rákerestem, de nem sok mindent találtam pár reklám újságcikken és a saját honlapjukon kívül, de nem sok időm volt vele foglalkozni. Egy magyar nyelvű cikk szerint 20 éves technológiát várhatunk az ilyen kategóriájú gumiktól, aztán hogy mennyire igaz ez, azt nem tudom. Nyilván el lehet vele közlekedni, sokan járnak ennél gagyibb gumikkal is, de azt figyelembe kell venni, hogy ha emiatt pont kevés lesz egy féktáv, elég a lökhárítót megkoccolni, és a megspórolt pénz megy is a bontósnak és a fényezőnek, szélsőséges esetben meg akár komolyabb baleseted is lehet, ha mondjuk olyan gumit sikerül venni, ami vízen úgy csúszik, mintha korcsolyapályán lennél.
2017. jan. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Meggyőztél! Te mit használsz nyárinak?
2017. jan. 25. 06:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Toyo proxes T1 sport van most fent. Jó gumi, de vízen a Michelin Primacy HP jobb volt. A toyo sportos gumi, melegebben működik jól. Nézegess teszteket, vannak jó ár/érték arányú gumik.

A kormoranról eszembe jutott, hogy anyám suzukiján az van, 2-3 évesen már repedezik néhol, nem ajánlom.

2017. jan. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat!
2017. jan. 25. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Adac teszten most nézem, hogy a Sava Intensa egész jó helyen végzett. Igaz, /45 méretben nézték, de talán nincs nagy eltérés. Elég komoly gumikat utasított maga mögé.

[link]

2017. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez vicces, gondoltam leírom végül mit választottam, és most olvasom, hogy pont azt javasoltad! :)

Mondjuk ez már az UHP2-es verzió, de elvileg jobb a sima UHP-nél. Ha igaz amit írnak, ennek a vizes tapadása és a hangszennyezési indexe is "A" besorolású és csak az üzemanyag fogyasztása "B". Elég ígéretesnek tűnik, tavasszal írok milyen a gyakorlatban.

Köszi még1×!

2017. jan. 28. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!