Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor mit öntsek hűtőfoly...

Bambuci2 kérdése:

Most akkor mit öntsek hűtőfolyadéknak az autóóba?

Figyelt kérdés
Olvasni itt mindenfélét, öntsek tiszta fagyállót, de akkor eszi az alumíniumot, öntsek desztillált vizet, akkor meg befagy télen... Arányaiban keverve meg arról tájékozódtam, hogy 2:3-as arányban a kevesebb fagyálló, több ioncs.víz. Tehát szezonra cseréljem egyáltalán (nyár-tiszta deszt.víz, tál-tiszta fagyálló), vagy arányosan töltsem mindkettővel és cseréljem évente?

2017. jan. 25. 07:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

A közhiedelemmel ellentetbe abszolut nem jo az autonak ha nyaron csak sima desztvizet raksz bele!Kell a fagyallo is mivel védi az egesz rendszert a rozsdatol illetve keni a vízpumpát stb stb.......

csinald úgy hogy fele-fele es gond egy szal sem!ugy minimum -25,-30 fokig birnia kell a hideget!

2017. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 BiTOPro97 ***** válasza:
40%

Fele-fele az -20C-ig lenne jó általában, most volt -19C-os hideg Budapesten is. Enyhébb teleken elég a 2/3 rész fagyálló, és nyáron is jó ha van ott fagyálló is.


De a legjobb lenne egy jó minőségű fagyálló.


Majd leírom miért, mennem kell.

2017. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%
vegyél előkevert folyadékot. Ezer helyen lehet kapni, tescoban is, méghozzá olyat ami alumínium barát.
2017. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
18%
Hát, nekem 100%-ban fagyálló van benne télen-nyáron :)
2017. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Vettem egy litert, hogy utántöltöm, mert a minimum szintre csökkent. Nem tudom, hova tűnik el egy zárt rendszerben, de lehet van oka, csak én nem vagyok műszaki zseni. És ekkor olvastam utána, hogy jobb lenne-e cserélni az egészet, így addig jutottam, hogy inkább cserélem, hiszen 10 éve, mióta forgalomban van, tutira nem cserélte senki, mert mindenhol az a téma, hogy ez egy örök életű dolog, mint a fékfolyadék. A sok ba romállatja.


Várom a sietős kolléga kifejtését, a többieknek köszönöm a választ, mindenkinek megy zöld kéz!

2017. jan. 25. 09:09
 6/25 anonim ***** válasza:

Bemesz a boltba es megveszed azt a hutofolyadekot ami az autodhoz valo, amit a kezelesi kezikonyv is.


hagy a francba a kevergetest.

2017. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
A fekfolyadek meg kevesbe orokeletu, mint a fagyallo, altalaban 2 evenkent szoktak eloirni a cserejet.
2017. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Úgy-úgy. 10 év után akkor is cserélni kell ha semmi gond nincs a hűtőrendszerrel. Magad is megcsinálhatod, mert nem ördöngősség, de előtte azért készülj fel a témából pl a Youtube segítségével, tonnaszámra vannak hűtőfolyadék cserélő videók. Meg arról is tájékozódj hogy hogyan tudod rendesen kilégteleníteni a rendszert. Ilyenkor célszerű a termosztátot is kicserélni, persze minőségi darabra, mert az is lehet hogy elfáradt már egy kissé.
2017. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekem egy szerelő ismerősöm mondta hogy a deszt víz akkor jó, ha egy picit után kell tölteni. Oda alapból max fél liter ha kellhet, az még nem árthat, de ha a szint így csökken annak oka van. Oké hogy zárt rendszer, de bárhol távozhat a víz belőle. Lehet egy bilincs lazult meg, és nyomás alatt onnan spriccel ami elpárolog, ezért nincs nyoma. Lehet a fűtő radiátor lyukadt ki, akkor ezt a szőnyegen látnád hogy vizes. Lehet az első hűtőborda adta meg magát onnan is szokott kilökni egy picit vizet. Célszerű az autó alá tenni egy kartonpapírt, vagy egy műpadló darabot mondjuk egy éjszakára, és reggelre ha látod hogy van valami pötty akkor nagyjából már ki lehet szűrni honnan folyik a víz. De ha ennek nincs nyoma, akkor lehet hogy hengerfej probléma van, ami már macerásabb eset. Persze annak több árulkodó jele van, pl több lett az olaj, vagy ilyen habos trutyi van az olajbeöntőn. Vagy a tágulási tartályban látod hogy a víz olajos, vagy habzik, akkor viszont már gond van. Persze ha elszeded a tágulási tartály sapkáját és sziszeg az már annak a jele hogy szivárog valahol a teljes rendszer.


Haver járt már úgy hogy fogyott a víz, de sehol nem találták a problémát. A szerelő is már mindent átnézett, hengerfejek is jók voltak. Aztán véletlenül lett észrevéve hogy a tágulási tartályon van egy kis repedés ahonnan nagyon vékonyan szökik ki a víz.


De a kérdésedre visszatérve, utántöltésre, főleg ha kis mennyiség kell, nyugodtan mehet deszt, víz, nem lesz gond. Ha a teljes rendszerbe le akarod cserélni, akkor célszerű készre kevertet venni, és nem árt ha picivel többet veszel a kelleténél hogy legyen azért tartalékba.

Egyébként nyáron is azért kell a fagyálló, mert abba nem csak fagymentesítő van, hanem olyan adalékok amik megakadályozzák hogy elrohadjanak az elemek, a vízpumpa is kapjon kenést, és ne vízkövesedjen be a teljes rendszer. Ennek amolyan védelmi szerepe is van, ne csak a fagytól.

A deszt. víz az csak utántöltésre jó nem fog befagyni, de célszerű ráméretni azért.

2017. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

"A fekfolyadek meg kevesbe orokeletu, mint a fagyallo, altalaban 2 evenkent szoktak eloirni a cserejet."


Senki nem ír elő semmit,98'-as Swiftemben még a "gyári" fékfolyadék van ha hiszed ha nem

2017. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!