Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionozasban a 24 oras...

Kamionozasban a 24 oras ciklus hogy van?

Figyelt kérdés

Annyira tulbonyolitja mindenli akit kerdezek. Van valami 24 oras ciklus amitol mindenki be van rezelve, es mar engem is osszezavartak.


Eddig ugy mentem, hogy napi vezetes X ido aztan 11 oras pihi, es jon a holnap. Ez alatt azt ertem, hogy 9 10 vagy akar 5 ora vezetes ( meg a rakodas stb) 13 vagy 15 oras munkaido, 11 oras pihi es irany tovabb.


Valaki azt mondta, hogy holnap nem kezdhetek hamarabb, mint ma, mert 24 ora de sztem ez aromsag, mert tegyuk fel ma indultal reggel 7 kor vezettel 6 orat az delutan 1, jon a 11 oras pihi es meg varnod kellene + 7 orat hogy indulni tudj? Ez eleg hulyesegnek hangzik, en ugy tudtam a 11 ( vagy 9 ) oras piheno zarja a napi ciklust, es csak 15 oras munkaido eseten tolja at a ciklust masnapra a 11 oras piheno. Akkor hogy is van pontosan?



2017. jan. 28. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs semmiféle 24 órás szabály, csak 45 óra vezetés után kell ennyit pihenned.
2017. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem mert van ilyen, ezzel van korlatozva hogy egy heten csak 6 napot dolgozhatsz, csak nem vagom hogy pontosan hogy van
2017. jan. 28. 20:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Félig jól tudtad, ha megvan a 9 vagy 11 óra pihenőd, akkor indulhat a következő nap.

Viszont ha 13 óránál hosszabb a munkaidő, akkor buktad a 11 órás pihenőt, mivel a pihenő teljes hosszának (illetve legalább 9 vagy 11 órának a pihenőből)bele kell férnie 24 órába.

2017. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A heti munkakezdéstől számítva 6*24, azaz 144 órán belül meg kell kezdened a következő heti pihenőt.
2017. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
vagyis igazabol csak a 15 oras munkaidonel kell figyelni ? mert akkor ha 11 est veszek ki 15 oras munka utan akkor az elkovetkezendo nap egyikeben pl csak 13 orat dolgozhatok max?
2017. jan. 28. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha 13 óránál hosszabb a munkaidő, akkor már nem fér bele a 11 óra pihenő a 24-be munkakezdéstől számítva, így csak csökkentett pihenőd lesz aznapra.
2017. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ö izééé, te vetted a GKI-t? :D


Szerintem nem ártana áttanulmányoznod az 561/2006-os EK rendeletet, mert az alapokkal sem vagy tisztában.


[link]

2017. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ezt a hulye kerdest mindenre fel lehetne tenni, nem gondolod? Nem lehet tudni kivulrol a gki-t, vagh te biztos meg azt is tudod hany mmes szakadas eseten jo meg egy acelkabel pl...
2017. jan. 29. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!