Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugy indul a kocsi ha gázt...

Ugy indul a kocsi ha gázt adok elengedem lefullad sokadikra megtartja az alapjáratot. Mitől?

Figyelt kérdés
Azt is megfigyeltem mintha alacsonyabb benzin állásnál nehezebben indul most ug 200 kmre elég van benne. 2004 focus 1.4 benzin
2017. jan. 29. 09:12
 1/3 Csontos Misi ***** válasza:

több oka is lehet.

Kezdésnek az alapjárati motornál keresgélnék. Valószínű nem nyit ki és ezért van az, hogy hideg motornál nincs alapjárat. Meleg motornál már nincs szükség az alapjárati motorra ezért jó a későbbiek folyamán.

Esetleg hirtelen nagy gáz adásnál is belesegít az alapjárati motor. Ilyenkor a motor gyorsulás helyett képes bedadogni.

Ha nem ez a hiba akkor írj és további hibalehetőséget is felsorolok.

2017. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valószinu h alapjárati állt ma 9 órát kikaptam kisujjal megnyomtam és reccsent, odafagyott nemtudom hogy csere megoldaná voltak forumban hasonlo problémákkal azt irták csere megoldotta nekik. De hát egy új is befagyhat.
2017. jan. 30. 19:23
 3/3 Csontos Misi ***** válasza:

Hát ha belegondolok ez egy megoldás. De sajnos az hogy befagy kétlem. Igaz vizezett üzemanyagnál lehetséges, de manapság már nem oly nagy mértékben vizezik.

Lehet, hogy egy kis kontaktspray megoldaná vagy legalábbis orvosolná egy ideig a problémát.

Ha javult akkor az az alapjárati motor hiba. Ha viszont nem változik, vagyis a hiba továbbra is fennáll akkor a kis motor jó, máshol kell keresni a hibát.

Persze nem árt a csere sem mert ami használódik az kopik is.

2017. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!