Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szüntek meg szinte...

Miért szüntek meg szinte egészen a közuti ellenőrzések, igazoltatások? Jónéhány éve még nem lehetett úgy elmenni 40. km. t, hogy valahol ne állna kint a kmb. s vagy a közlekedésiek.

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Te hol élsz?

Napi kb. 30 Km-t autózok Budapesten, minden nap legalább 3-4 közúti igazoltatást.

Mondjuk a számuk tényleg csökkent, de ennek az az oka, hogy sok adat lekérdezése ( műszaki érvényesség, jármű körözés,nem arra az autóra kiadott rendszám, hiányzó kötelező biztosítás...) ma már menet közben is lehetséges, így leginkább csak azokat szedik, ahol valami gond van, vagy akit szabálysértésen érnek.

2017. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Őrzik a határokat.
2017. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rendőr. 100 ezerért kevesebb felelősségért elmennek inkább a mekibe mint h rendőrnek álljanak,a régiek meg disznót őriznek a határon.
2017. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
És ennyire hiányzik az állandó szivatás? Mert úgy értelmezem, hogy neked ez hiányzik.
2017. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jó 7 éve vezetek és életembe nem botlottam bele ilyen ellenőrzésbe, se szondáztatásba, se egyéb lekapcsolásom nem volt. Persze gyalogosként éjszaka igazoltattak, de az mégsem autóval történt.
2017. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
10 éve van jogsim, de csak az utóbbi 4 évben vagyok aktív vezető (évi 20k). A 4 év alatt összesen 3-szor igazoltattak, az előtte lévő 6-ban (szumma kb 20000 km) pedig csak 2-szer. Tehát a szumma 100000km-re nekem 5 db igazoltatás jutott. Erről nézve régen se volt sok.
2017. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"És ennyire hiányzik az állandó szivatás? Mert úgy értelmezem, hogy neked ez hiányzik."

Értelmezheted akárhogy nem hiányzik!

Vas megyei vagyok. Emléxem gyerekkoromba nem mertünk sisak nélkül motorozni, mert a körzeti rendőr nem a helyi vendéglátóegységekbe kávézgatott mint ma.

Hanem itt-ott hirtelen csak felbukkant és igazoltatott. Valamint távcsővel figyelte az öveket.

2017. jan. 30. 20:54
 8/12 A kérdező kommentje:
AMúgy jobban belegondolva tudatában, hogy mennyi ittas sofőr van... Nem beszélve, hogy így a körözött személyeket, illetve akik jogtalanul tartózkodnak az országban....
2017. jan. 30. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:

ismerősöm 6 éve vezet Bp-en jogsi nélkül, ez halál komoly.

eddig egyszer sem igazoltatták a városban.

hozzáteszem én heti 1500 km-t tolok le Bp-en, de eddig összesen 1 szer állítottak meg a 3 év alatt.

2017. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Erről van szó.
2017. jan. 30. 21:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!