Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vehetek Aprilia rx/sx 50-es...

Vehetek Aprilia rx/sx 50-es motort "AM" jogsival?

Figyelt kérdés

15 múltam és lassan megvan az "AM" kategóriás jogsim, és elkezdtem motort keresni. Az Aprilia rx és sx széria nagyon tetszik, de mintha erősebb lenne maga a motor az "AM" kategóriás járgányoknál. :/

Azt értem hogy nem haladja meg az 50 ccm-es térfogatot az égéstere de láttam ilyeneket hogy 70-80 km/h-t tud.

Újonnan akarom venni, és félek hogy amikor forgalomba hozzuk akkor leszabályozzák vagy nem fogják engedni menni mert túl erős.

Nem tudnátok megmagyarázni hogy hogy megy ez?



2017. jan. 31. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen jogsival vehetsz motort, legfeljebb nem vezetheted közúton.


Egyébként hivatalosan AM kat.-val max 50 cm3-es, max 45 km/h-ra képes segédmotoros kerékpárt lehet vezetni.

De ezeket nem szokták véresen komolyan venni. Gyakorlatilag 70-es motorokat is simán használnak smkp-ként.

A 45 km/h meg konkrétan vicc, egy gyári simson is gyorsabban tud menni.

Ugye műszaki vizsga nincs smkp-ra, szóval nem nagyon lehet lebukni, a forgalomba hozás annyi, hogy kötelező biztosítást kötsz rá.

2017. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Veheted nyugodtan, mindenki így használja. Szerintem nincs olyan, aki 45-re korlátozva használna bármilyen segédmotort.
2017. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!