Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat eszik a kocsim ez...

Sokat eszik a kocsim ez természetes?

Figyelt kérdés
Van egy opel corsa 1.2 es benzines autom minden reggel munkába indulás elött járatom 10percet mert ha nem járatnám bepárásodna a szèlvèdö ès semit nem látnèk a munkahelyem 4.5kmre van három naponta tankolok bele 5litert lehetsèges,hogy enyit egyen a hideg ès a reggeli járatás miadt,vagy keresek fel egy szervizet ?? Válaszokat elöre is köszönöm.
2017. febr. 1. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

10percet jaratni hidegen??minek??

Es akkor csodalkozol hogy sokat eszik....

2017. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a párásodás nem normális.

Ha kívül nem vizes, akkor simán azonnal el tudok indulni. Nem párásodik be.

Akkor kell várnom, ha kívül kell pucolni. És akkor párásodni is szokott. De akkor is minél hamarabb elindulok, mert állva nem lesz olyan meleg, hogy rendesen párátlan legyen.

Én kb. 3 hetente tankolok tele. Egyébként pont ugyanilyen autóm van :) Én is naponta dolgozni járok városon belül. Időnként kb. hetente, kéthetente egyszer városon kívül egy-egy hosszabb útra.

2017. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tehát 27 kilométerre megeszik 5 litert? Az kemény. Persze a járatás, meg a rövid táv, meg a hideg nem kedvez a fogasztásnak, de azért a (vetítve) kb. 18 literes fogyasztás nagyon sok. Mielőtt szervizbe viszed, próbáld ki, hogy nem járatod, hanem egyből indulsz. A párásodást meg tudod akadályozni spray-vel. Úgy is sokat fog enni, mert az egész távot hideg motorral teszed meg, de azért biztosan lejjebb megy majd. Ilyen kis távolságra érdemesebb lenne biciklit használni. Persze nem minuszban.
2017. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is kb. 5 km-re megyek. Félúttól már teljesen meleg a motor. A pára az első pár percben eltűnik. Ha nem indulok el, akkor nem melegszik fel és a pára sem oszlik úgy.

Persze ne indulj el, ha totál nem lehet kilátni.

De talán a nagy pára okát kéne megtalálni.

2017. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Beindítás után nem kapcsolok fűtést azonnal. Nincs értelme.

Csak akkor, mikor elindultam, 1 perc után, akkor van értelme. Csak a szélvédőre küldöm a fűtést. Nincs pára, no para.

2017. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tegyél be zeolitos macskaalmot egy harisnyába a műszerfalra, volt, nincs pára.


De az biztos, hogy a 18 literes fogyasztás - járatás ide vagyoda - nem normális.

2017. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ŐŐŐ kollega, mégha nem márka, de egy cipőben járunk én napi 5 km-t megyek Suzukival 11 litert eszik 46 km után tankolok 6 litert, jó tanács, ha nem járatod 10 percet hanem fél perc járatás után mész vele nem fog annyit enni. Másik, lehet a pollenszűrőd cserés, mondjuk nekem olyan nincs, de ha lenne évente kéne cserélni, sok szösz benne van ami miatt nem tudja a feladatát elvégezni. Mindig Apuval szokott kicsi szóváltásunk lenni ha párás az ablak, Ő szivaccsal törli ha párás, én meg lentebb hajolok és úgy nézek ki az ablakon, azért nem törölgetem mert csíkozik és este zavar...


Vagy tudod mi a jó? én már 1 éve akarok venni, szilikagélt teszel zokniba és beteszed a kocsiba az ablakhoz, az magábaszívja a nedvet. :)


Most játszottam, kísérleteztem. 1 hétig úgy használtam a 1.3-as Suzymat, hogy 4-5 percig melegítettem, 1 nappal előbb kellett tankolnom, előtte héten meg fél perc után indultam... mondjuk fáztam de nyertem 1 napot meg kb. 2 litert.

2017. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

És ebből hogy lett hogy sokat fogyaszt?

Mérj rendesen fogyasztást,akkor lehet miről beszélni.(teletank,párszáz kilométer használat,aztán ismét teletank)


Járatni meg maximum annyit érdemes,amíg bekötöd magad,fényszórót felnyomod,megigazítod magad stb.

2017. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

beül ablak le picit, fűtést kikapcsolja ill a levegőztetést is és elindul azonnal akkor nem párásodik.


Ha már van a kocsiban pollanszűrő, akkor ha az mocskos mint állat, akkor is párásodik az ablak, 800 ft ki kéne cserélni.

2017. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

Egyébként megnézném ezeket az 1.2-es járatómestereket,hogy mit csinálnának egy 2-3 literes motornál.

Ott aztán járathatod fél órát is,hogy elinduljon télen a mutató.

2017. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!