Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tompított világításom nem jó...

Tompított világításom nem jó az autómban mi okozhatja a hibát?

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérem hátha valamelyikőtök tudja hol lehet

Egy Fiat Panda személy autóm van észre vettem, hogy nem világít a baloldali tompított fény a távolsági viszont jól működik. Végig mentem az általam ismert lehetséges hibákon.

Izzót kicseréltem(a kivett izzó is jó volt és az új izzóval sem működik)

A biztosíték táblán kicseréltem a biztosítékát ami nem volt elszakadva kiolvadva viszont a fém lábai oxidált égett szerű volt kicsit.

A csatlakozót ( ami a H 4-re rámegy ) a jobb oldalival összehasonlítva jónak látom . Picit ott is van barnás színeződés, de gondolom egy 11 éves autónál már ez ilyen.

Akkumulátor műszerrel bemérve az jól teljesít

Hol lehet még hibalehetőség?

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2017. febr. 2. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a vezeték nem jó valahol. Autóvillamossági szakértő már látta?
2017. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az akkut sikerült műszerrel megmérni, akkor a H4es izzó foglalatát is meg kellene mérni, nem csak a színét nézegetni!

Ha ott sincs feszely, akkor tovább kell menni visszirányba: relé, ha van, biztosíték mindkét oldala, kapcsoló,...

2017. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:

Miután izzót, és biztosítékot cseréltél, kizárásos alapon, a kettő közötti részen kell a hibát keresni.

Vagyis:

-biz.tábla kimeneti csatlakozás,

-fényszóró izzó csatlakozója.

Ha ezek a csatlakozások is hibátlanok, marad a kábel. Egy hosszabb kábel két végét lecsupaszítod, egyik végét az izzó csatl.hoz, másikat a bizt.tábla kimenethez érinted. Ekkor világítania kell.

Ha nem, akkor valamelyik lépésnél figyelmetlen voltál./kezd előröl/ ;)

Ennyi.

2017. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha meg lesz a hiba oka írd meg...nekem majdnem ugyanez... :D csak a jobb oldali reflektor nem megy.Amúgy én a kábelekre gyanakszom....Ha a bizti ment volna ki akkor gondolom mind2 oldalon sem lenne jó?Vagy rosszul gondolom?!
2017. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Hibás következtetés #4!

Valamennyi izzószál külön van biztosítva.

(2 tompított, és 2 országúti azaz 4 db. egymástól független olvadó biztosíték)

2017. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hmmm,köszi akkor meglesem a biztiket majd.
2017. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!