Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok nekem segíteni? Most...

Tudnátok nekem segíteni? Most vettem skoda feliciátés az a gond, hogy a motor picit fullad indításkor. Ha az egyik kábélt lehúzom, tökéletesen megy, de viszont vezetésnél.

Figyelt kérdés
Amikor jobban odalépek a gáznak, nem gyorsul szinte semmit, a motor viszont nagyon felpörög, mintha üresben lenne. Amikor leveszem a lábam a pedálról, akkor az autó ugrik egy nagyon finomat mintha a kuplungot engedném fel, utána pedig csak finom gázzal gyorsan. Hiába lépek neki oda, ugyanezt csinálja. Mi lehet a gond? Fojtószelep tiszta, kábelek befújva contact spreyel.
2017. febr. 3. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kuplungtárcsa elköszönt,kábelcserét pedig nem tudsz WD40-el helyettesíteni

Gratulálok,jó vétel volt!

2017. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írja: a kuplung.

Odalépsz neki, nem bírja átvinni a nyomatékot és elforog - a motor fel tud pörögni, de a kocsi nem lódul meg. Leveszed a lábadat a pedálról, esik a fordulatszám, egyszer csak odaér, ahol elég kicsi a nyomaték és át tudja vinni, ott meg tud tapadni és utána amíg nem léped át újra a határt képes megfelelően működni.

Valószínűleg elkopott és csere következik. Gondolom lehet állítani, de első tippre azt mondanám, hogy amennyit lehetett azt az eladó már kihasználta.

Ha ezt nem vetted észre ott és nem alkudtál rá, akkor várhatóan fog még előkerülni ez-az amit javítani kell.

2017. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amelyik kábelt lehúztad arra adjál 12voltot az aksiról egy vezetékkel és jó lesz!
2017. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezni, mennyi adtál érte?
2017. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Azóta már volt kuplungcsere meg hasonlók. Viszont valószínűleg mint utólag megtudtam,a lamdaszonda volt sok dologért a ludas.

Utolsó: 200 euró

2017. márc. 5. 22:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Most hogy már vannak rajta javítások elég jól megy és kb 300-ban van benne
2017. márc. 5. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!