Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik váltó a legjobb? Mik...

Melyik váltó a legjobb? Mik az előnyeik/hátrányaik?

Figyelt kérdés

bolygóműves

fokozatmentes

dupla kuplungos


Tisztában vagyok a működésükkel, de eddig csak a bolygóműveset sikerült kipróbálnom. Most autót szeretnék venni. Többmint valószinű, hogy a fokozat menteset veszek majd, mert ahhoz a motorhoz csak ez van. Sok helyen szidják, még nem próbáltam.

(Sokat olvasgattam, de most inkább személyes véleményekre vagyok kíváncsi. Főleg olyanokéra akinek sikerült az összeset kipróbálnia.)



2017. febr. 4. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Bolygóműves ből ma már rosszat nem lehet venni, az összes jó.

Duplakuplungosnál jók a DSG-k, de azoknak is állandó apró idegesítő gondjai vannak, amiket még máig nem sikerült kiküszöbölni, pedig állandóan tökéletesítik. Példul: visszaváltásnál sokat gondolkozik, nem tud elindulni finoman, stb.

A fokozatmentes nem jó semmilyen szempontból, tartósságból is a legrosszabb, meg a vezetési élmény szempontjából is nagyon rossz, nagyon idegesítő az állandó egyhangú motorbúgás gyorításkor is.

2017. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem tudok a 2.0tdi-hez bolygóműveset szeretni. Mert 2009-es az audó (audi a4 b8). És ugye csak a négykerés meghajtúsúkhoz raktak bolygóműveset. A dsg-t talán még nem gyártottak bele csak a face liftnél ha jól tudom.
2017. febr. 4. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:
2005-től van DSG, csodálkoznék ha az audiban nem lenne. (s-tronic néven ismert ott)
2017. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De az audi az összes elsőkerék meghajtásúba fokozatmenteset rakott. Tiptronic csak a 4x4-esben van. S-tronicot meg se emlitem. Én még soha nem láttam.
2017. febr. 4. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!