Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb kormányossal Magyarországon?

Jobb kormányossal Magyarországon?

Figyelt kérdés
van vagy volt már valakinek jobb kormányos autója amit itt használt ? tudomásom szerint le lehet papíroztatni , de sokan mondják hogy nem való ide , valaki akinek volt már mik a tapasztalatai ? elsőként előzésnél gondolom hogy nem látok ki , de ezen kívül ?

2017. febr. 5. 17:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

" elsőként előzésnél gondolom hogy nem látok ki , de ezen kívül ?"


Mondjuk az összes parkoló be- és kijáratánál bal oldalon van az automata,autós büféknél a rendelés felvétel/ kiadás is bal oldalon van.

2017. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ohh igen valóban akkor jobb ha ül mellettem valaki :)
2017. febr. 5. 18:04
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Veszélyes, de lehet, nem rég töltöttem ki biztosításos papírt és ott kérdezte, hogy jobbkormányos e a járgány. Megálltam és gondolkoztam, hogy miért engedik, hogy biztonságos közlekedésre nem alkalmas autó közlekedjen nálunk. Hogyan előzöl egy kamiont ? mindig ül melletted valaki aki belátja az utat? És ha elnéz valamit, akkor nem csak ő sérül... vagy ami mégfontosabb mi van ha a gyorsétteremnél egyedül rendelsz valamit a drive-ban? átkúszol balra? Persze az utolsó érv vicc volt.
2017. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

3.


Pont úgy járunk el, mikor mi balkormányos autóval Angliába megyünk. Kicsit nehezebb, de tökéletesen megoldható.

2017. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a gyors étterembe majd tolatva megyek :P és probléma meg oldva :D de igen én is úgy gondolom hogy veszélyesebb habár sose próbáltam , csak azért kérdeztem mert lenne egy nagyon jó állapotú autó csak jobb kormányos és el gondolkodtam rajta . köszönöm a válaszokat
2017. febr. 5. 18:44
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

12éve közlekedek napi szinten jobb kormányos kocsival Magyarországon. Az előzést meg lehet szokni, de a második kocsim bal tükrébe szereltek kamérát, 2 gomb nyomással aktiválom és többet látok mint a legtöbb bal kormányos kolléga.

Igen, vannak nehézségek de egyik se a megoldhatatlan kategória.

2017. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előzés az egyetlen komoly probléma vele, de az elég kizáró ok. Mert veszel egy erős jobbkormányos autót, de főúton egy 60-al cammogó kamiont sem mersz vele megelőzni, mert azt sem látod ha jön egy másik kamion szembe, csak ha már a másik sávban vagy. De akkor már lehet késő lesz visszahúzni.
2017. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nem egy országjárós autóról van szó, akkor simán bevállalható. Úgy értem, hogy sógorommal például használtunk egy jobbkormányos Pajerot, amivel max 50 kilóméterre mentünk el. Akkor is nyugis tempóban, mert nem egy versenyautó. Na ilyen használatra jó a jobbkormányos is.
2017. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Magyarországra nem vennék jobbkormányost mert kevés a többsávos út, tempósan közlekedem és sokat előzök. Angliában balkormányossal járok, tökéletesen megfelel, sok a többsávos út, nem érzem nagy hátránynak.


Valóban nehezebb előzni így. De aki azt mondja hogy veszélyes és lehetetlen, az maximum a nidforszpídben vezetett.


Semmilyen törvény nem írja elő, hogy a kamion lökhárítójára kell tapadni és úgy találomra átcsapni a szembesávba. Biztonságos távolságból nyugodtan lehet nézelődni. Személyautók esetén meg..... kényelmetlenebb, de lazán lehet előzni

2017. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%
A kamionok nem cammognak. Meg olyan szabály sincs a Kresz-ben hogy kötelező megelőzni a kamiont.
2017. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!