Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Zafira 1.6 benzines,2002-...

Opel Zafira 1.6 benzines,2002-es. P0111 hibakód. Beszívott levegőhőmérséklet jeladó értéktartományon kívüli érték. MAF szenzor kicserélve. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nem húz, és kifejezetten nem bírja a kis sebességet. Egyesben kicsit sportosabban kell vezetni, picit több gázt kell adni, mert le akar fulladni. Ha üresben 1500 fölé pörgetem egy fröccsel, az alapjárat alá megy vissza, majdnem leáll, ekkor rázkódik az autó, majd visszaáll a rendes alapjáratra. Cseréltem MAF szenzort, lambda szondát, olajat, gyertyákat, olaj és levegő szűrőt. A cserék pár hónapja voltak. A csere után kicsit jobb volt a helyzet, finomabban el tudtam indulni, nem akart lefulladni. De most megint ugyanolyan, mint előtte. Van olyan, mondjuk egy piros lámpánál, üresben a fordulatszám 400 és kb 1500 között ugrál, és majdnem lefullad(400-nál). De nem mindig csinálja. Az alajárat normálisan kb 7-800. Dugóban katasztrófa menni vele, mert ugye egyes,kettesben kell menni. Hát volt már, hogy lefulladt. Ezért sportosabban járok vele, de ez meg olyan vad vezetős stílus. Meg úgy nézek ki, mint aki, most szerzett jogsit. Pörgetem neki. Voltam vele diagnosztikásnál is, de nem talált semmit. Mondjuk nem egy profi volt. Nem is volt nagy pénz. Esetleg az egyik henger nem kap gyújtást, és így a nem elégett benzin befolyásolja a keveréket, és a MAF ezért jelez hibát?

2017. febr. 6. 00:21
 1/1 A kérdező kommentje:
senki?
2017. febr. 9. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!