Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a menete egy Alapjárati...

Petya1371 kérdése:

Mi a menete egy Alapjárati Motor cserének?

Figyelt kérdés

Adott egy Opel Astra f classic 1.4 (benzines)

Szeretnèk benne alapjárati motort cserèlni.Mi a menete??Láttam róla egy videót, amiben az illető kiszedi a règit, berakja az újat, ès pöcc, röff.Valamint azt is mondták, hogy ezek maguktól "tanúlnak be" igaz ez??Vagy gèpre kell kötni ès ott kalibrálni?Bocs ha hülyesèget írok, csak alapjáratival nem volt mèg dolgom.Előre is köszi!


2017. febr. 6. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi trükk hozzá, kiszeded a régit beteszed az újat. Az ún. alapjárati motor nem tanul semmit, csak egy szelep amit az ECU vezérel. Ha magas az alapjárat zár, ha alacsony akkor nyit.

Az előző autómon én is cseréltem, mert akadozott. Igaz az nem menő német autó volt, hanem csak egy "szar francia" :D

Bár azt hiszem ugyanaz az alapjárati léptetőmotor van mindkettőben, ami ráadásul olasz (Marelli).


:D

2017. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért amikor kiveszed a régit, érdemes belül kitakarítani, főleg a szelepfészket, mielőtt az újat beszereled. Egyéb dolog nincs vele.
2017. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm urak!Ma dèlután neki is látok a cserènek!
2017. febr. 7. 08:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Kell tanítani de nem F astrán!

Ott csak kiszed,berak. De nem szokott az tönkremenni csak elkoszolódni.

Elég kipucolni(astrán)

2017. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma már megèrkezett az új!Úgy vagyok vele, hogy ami elhasználódik, vagy már nem mai darab (alkatrèsz) azt inkább cserèlem újra.Köszönöm a válaszokat!Remèlem jó lesz :)
2017. febr. 7. 13:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Siker!Köszi mindent ;)
2017. febr. 7. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!