Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell bekötni a supercha...

Hogyan kell bekötni a supercharger-t / kompressort? És mi a blower szerepe/ feladata

Figyelt kérdés

Üdv. Még nem találtam meg a megfelelő kompreszort de szeretném a 80 b3-as audimba bekötni, ellenben mit hogy hova képzeljek el?

Átalakított karburátoros autóról van szó.

De azt nem értem, hogy akkor a karburátort ki kell iktatni és a komresszort kell a szívósorra építeni, és a karburátort iktassam ki, vagy a komresszort kössem össze a karbival?


És ezzel kapcsolatban milyen kompresszort ajánlotok?


Főként karosszériás vagyok, de nem fogom semilyen szervizbe/ műhelybe vinni, saját kezüleg építem meg, és ebből nem alkudok.

Köszöntem!



2017. febr. 9. 01:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy ennyire komoly kérdésre kétféle válasz létezik. Az egyik legalább 50 oldal, a másik két szó: Sok sikert!

:D


Majd meséld el, hogy nulla alapismerettel hogyan sikerült összehegesztened a cuccot!


U.i: Legalább az alapokat elolvashatnád!

2017. febr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon menő te vagy az?

Egyebkent biztosan nagyon komoly lehetett ez a kerdes hajnal 2 fele.....

2017. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő, ha lenne benned egy minimális hajlam a segítségre akkor átküldenéd azt a .... 50 oldalt tökikém ;)

Másodszor pedig ne hidd h 0 alapismerettel vágódok, neki mertbén éjjel fél egykor inkább a lefedés alatt bütykölöm a verdám ahelyett h arcolnák a neten ;)

Inkább foglalkozz a te talicskáddal ebben az esetben mint az enyémmel, köszönöm az együtt működést ;)

2017. febr. 9. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves első kommentelő, ha lenne benned egy minimális hajlam a segítségre akkor átküldenéd azt a .... 50 oldalt"


Rajtad az sem segítene.....


"Másodszor pedig ne hidd h 0 alapismerettel vágódok, neki"


Nem is hisszuk...TUDJUK!

2017. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amennyi pénzt rá kellene erre a projektre áldoznod, abból már tudnál venni egy gyárilag kompresszoros/turbós autót. Nem elég csupán a kompresszort beszerelni ahhoz hogy működni tudjon, a motor alkatrészeiből még egy csomó mindent ki kellene cserélni erősebbre, hogy ne hulljon szét az első 100km után a megnövekedett teljesítmény miatt. Plusz rengeteg dolgot át kellene még állítani az autón, főleg a az üzemanyag rendszer/motorvezérlés környékén. Azon kívül kötve hiszem hogy ezekkel te egyedül boldogulnál, abból kiindulva hogy az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztába...
2017. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na szóval utána jártam a dolognak. Szóval felszerelem, meghajtom a főtengejről, bekötök egy intercoolert , veszek egy kompresszoros weber karbit, arra rákötöm a kompresszort a le cncztetett flasniaimmal, aluhegesztővel rá nyomom a csöveket,öszekötöm a szilikon csövekkel, bekötök egy plusz pumpát egy 6 bárost, nincs más dolog csak beállítani az új karbimat, aztán, ha minden oké mehet...


Előkészületbe a csöveim intercooler megvan, veszek egy eaton m45öt és egy olyan kompis karbit ami birja a nyomást(azt hiszem a webernek van). De mielött belekötném, a donorból átrakom a quatro futóművet kapcsolószekrényt, szétkapom a motort, rendelek sport hajtójarokat, felpolírozom a dugattyúkat, elküldöm a hengerfejem felcsíszolásra, ahol a szelepeket úgy be ütik mintha lenne egy sportbütyköstengelyem, a kettőt összenyomom egy titán hengerfejpakolással, új vezérműszett, de akkor már ki is kell jöjjön valahogy a gáz.. az azt jelenti hogy hengerenkénti leömlőt kell hegesszek, ami után jön nekem három (subaru technológia) spirális dob, még felújítás után felrakom rá a bontott brembo fékjeimet, hütött tárcsákkal, ja és még gyertyákat delkot meg ilyen apróságokatbnem is mondtam...


Kösz a sok segítséget!


Amúgy meg, nem szégyen ha az embernek van egy célja és meg akarja valósítani.. ;)

2017. febr. 9. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem a te célod maximum az,hogy élvezed hogy játszahtod itt a hülyét kedvedre!De ám legyen...nem rontom el az örömöd!

Igy azt kell mondja a leirasod tökeletes...en sem csinalnam maskepp!!

2017. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyári vezérműtengellyel én nem javasolnám a használatát. Szerintem csináltass direkte a motorodhoz. Gaál-ék foglalkoznak tengely átköszörüléssel, ők biztosan tudnak segíteni neked.

Ez eddig alapnak jó, de még van egy pár kérdés ami tisztázatlan, pl. gyújtásvezérléssel mi lesz? Csak mert teljesen más előgyújtási értékeket kell majd adni neki.

2017. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hmm.. igaz erre nem gondoltam... milyen gyjtást kell rá kötnöm?
2017. febr. 9. 19:25
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kedves első kommentelő, ha lenne benned egy minimális hajlam a segítségre akkor átküldenéd azt a .... 50 oldalt tökikém"


Tökikém, itt a link, ahol mindent megtalálsz:

[link]

2017. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!