Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon sokat fogyaszt az...

Nagyon sokat fogyaszt az autóm. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Brutálisan sokat fogyaszt a kocsim.Szeretném megtudni h milyen úton induljak el,mi az amiket érdemes ilyenkor megnézni. Kb 12 litert fogyaszt.Mi vagy mik okozhanak ekkora fogyasztást? A kocsi nem füstöl,nem benzin szagú a kipufogógáz és üzemanyag szivárgást sem lattam.Ez persze nem zárja ki hogy nincs is.Lehet álltalánosan is,vagy konkrétan erre a típusra is ötlet vagy tanács.Az autó egy 2000-es Rover 25,1.4-es,84 LE-s motorral.Tudom h sokan a fejüket fogják,de én szeretem.Már :) Ha valaki tudja h ehez miyen diagnosztika kell,annak is nagyon örülnék.Nem a szabványos trapéz alakú OBD II-es csatlakozó van benne.Azt sem tudom sajnos hogy OBD I vagy OBD II. :( Ha valaki tud segíteni ezekben,azt nagyon szépen köszönöm! És ha lehet,úgy írjatok tanácsot,mintha egy abszolút laikusnak mondanátok,hogy biztosan megértsem.Köszönöm! :)

2017. febr. 9. 07:11
 1/4 Tomcatters ***** válasza:

Hat en ugy tudom abba 16 pines obd 2 port van ilyen fekete teglalap alaku :D De attol ramegy a trapezalaku csatlakozo, mivel maga az mg rover obd je kisebb es a trapez szelesitest hagytak le rola .

Szerintem a hideg is kozrejatszik,a tulfogyasztasba, hiszen tovabb tart a motornak elerni az uzemi hofokat, addig meg ugye tobblet uzemanyaggal mukodik a hideg miatt :D Ha sok hideginditast csinalsz erdemes megnezned a motorolaj szintet,nem e higult fel benzinnel, mert nehezebben tud kiegni belole az uzemanyag (azt ugy veszed eszre,hogy megnol a motorolajszint :D Akkor esetleg elhasznalodott motorolajtol fogyaszthat tobbet, ,de ahoz nagyon elhasznalodottnak kell lennie ,besurusodott trutyinak amitol nehezebben jar a motor

2017. febr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogyasztast hogy merted le?meg hol fogyaszt ennyit,milyen korulmenyek kozott?
2017. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hiába a jó szándék, itt tevőlegesen nem tud senki segíteni, akárhogy is ért hozzá..


javaslom menj el egy jobb szervizbe, ott kérj kipufogógáz elemzést, és nézesd meg kompjúterrel is..ebből a kettőből megmondják, hogy jó az autód, csak tél van, illetve jobban taposod mint kellene..


ha valami rossz, az is kiderül..annyi pénzt bőven megér.

Amúgy ez a Rover egy kiváló autó, nem lehet nagy baj vele.

2017. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonom szepen a valaszokat! :)

Azota en is sokat szemeztem azzal a csatlakozoval es en is ugy iteltem meg, h valoszinu ra fog menni a trapez alaku csatlakozo.

A fagyasztas nyaron is ennyi volt, alig kevesebb. Tehat sajnos nem a tél tett be neki. Az eszrevetel es a meres a kovetkezokeppen tortent. Eszrevettem h nagyon fogy a penz a penztarcambol. :) Viccet felre teve. Igen latvanyos volt a szintjelzo mutato gyors, lefele iranyulo mozgása. Szoval elkezdtem szamolgatni tankolasok utan. Először teli tankkal, utana fel tankkal. Sajnos mindig ezek a horror szamok jottek ki. Annyira sok a fogyasztas, h remenykedtem benne, h ekkora kulonbseg leszukitheti a vizsgalando alkatreszek listajat es kapok par jo otletet.

Az egyetlen problema a kocsival amirol tudok, az az, h kopog par hidrotoke. Ezt multkor elfelejtettem leirni. Okozhat ekkora fogyasztast h a szelephezag nemelyik szelepnel nem tokeletes ez miatt?

Az ok h szeretnek errol kicsit tobbet tudni, mert nem biztos h minden szervizben segitenek tenylegesen, es szeretném elkerulni legalább par alkatresz folosleges cserejet. Előre köszönöm a tovabbi segitsegeket! :)

2017. febr. 15. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!