Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire ártanak a guminak és...

Mennyire ártanak a guminak és a felninek a gumicserék?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy vegyek egy másik felnit hogy télen és tavaszkor ne kelljen cserélgetni a gumit rajta. De nekem megfelelő így hogy csak a gumit cserélgettetem. A kérdésem az lenne hogy mennyire ártalmas a gumi belső peremének és a felni szélének hogy minden szezonkor cserélve vannak rajta a téli és a nyári gumik? Kárt e tesz benne a gép a szervizben minimálisan? Pl. egy 5 év alatt mennyire? Ha igen, csak akkor vennék mégegy felnit.
2017. febr. 11. 23:50
1 2
 1/13 Donald J. Trump ***** válasza:
88%
Ha szakember cseréli, semennyire.
2017. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha LELKIISMERETES SZAKEMBER cseréli, végzi a le fől szerelést akkor "szinte" semennyire nem árt a guminak és a felninek sem.

Manapság a Lelkiismeretes szó is kiment már a divatból.

A lelkiismeretes szakember, az olyan ritka , hogy szinte már nincs is.

A gumik oldalfalának és a peremnek sem tesz jót a durva és sokszor túlzott szerelés közbeni megnyújtás.

A másik amiért én még egy garnitúra felnit vettem, az a le föl szerelési díj megspórolása és az hogy ősszel és tavasszal nem kell gumishoz vinnem az autót és ott várakoznom amíg le és fel szerelik a gumikat.

1 db. gumi le/fel szerelés díja kb. 1500 ft. ezt kétszer teszi meg az ember évente = 3000 ft. kb. 4 - 5 ezerért kapsz egy használt felnit. Én így logikáztam és kalkuláltam, majd döntöttem.

2017. febr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Utolsónak !

Azért remélem mikor nincsenek sokan a gumisnàl, elviszed cetríroztatni.

2017. febr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hiába lelkiismeretes a szerelő, a gumi megnyújtás nélkül nem megy fel a felnire. Ezt évente kétszer el kell viselnie mindkét szettnek. A gumi pereméből teljesen véletlenül is lepattanhat egy darab. Persze a gumi minőségén is sok múlik. Egy jó gumit tök egyszerű felrakni, viszont egy olyat, ami már meg van keménykedve, elég nehéz, meg kell vele szenvedni, hogy ne szakítsd ketté.


Ezeket tapasztalatból mondom, vannak otthon gumiszerelő gépeim. Sokkal egyszerűbb venni még egy szett felnit, hosszú távon még gazdaságosabb is.

2017. febr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tomcatters ***** válasza:

Nekem is kulon felniken vannak a teli es nyarigumi garniturak :D

Es igen, megnyulhat,deformalodhattole a gumi :D Masreszt, akkor csereled amikor akarod, nem kell sorbanallni...stb Sokkal praktikusabb

2017. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

"a gumi megnyújtás nélkül nem megy fel a felnire"


Fel megy az, nem véletlenül kell benyomni perem alá szereléskor.


Lehet lepontozni...

:)

2017. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dirtboy ***** válasza:

ma 06:29

nem eszik olyan forrón a kását,nem kötelező a centrírozás,ha nem rázott semennyire mikor le lett szerelve idény végén akkor nem kell centríroztatni amiatt hogy várt a következő szezont.

a súly meg szezonban is le eshet a felniről,észre venni ha valami nem oké.

2017. febr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nyúlik, meg kopik, de apám 8 éven keresztül minden évben 2x leszedette meg felrakatta a nyári gumikat (téli gumik cserélődtek közben). Meg van most is az a nyári szett, abszolút tökéletes még, nem is repedezett a széle sem. Pedig mindenféle műhelybe járt, ahová éppen került, nem az volt, hogy most csak a "lelkiismeretes" szerelőhöz viszi.

Én is mindig ugyanarra a felnire teszem a téli-nyári szettet, csak annyi a helyzet, hogy nálam 3 évet sem bír ki egy szett. De az oldalfala így is tökéletes, pedig 235/45 R18 gumikról van szó, ami állítólag sérülékenyebb.

2017. febr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6

Felmegy, persze, csak az utolsó 10 centinél kell rugalmasnak lennie, mert ott feszül nagyon. De remélem úgy akarsz rábeszélni, hogy hülyeséget beszélek, hogy csináltál már ilyet.

2017. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
en nem szoktam a gumit fel-le csereltetni, a nyari alu-, a teli acelfelnin van mindket autonknal.
2017. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!