Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettőstömegű lendkerék +...

Kettőstömegű lendkerék + kuplung felújítás?

Figyelt kérdés
Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

2017. febr. 12. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ezeket az alkatrészeket cserélni szoktak.
2017. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kettőstömegű felújítására vannak kísérletek, de nem éri meg, mert nem lesz jó, vagy nagyon keveset fog tartani. Új lendkereket érdemes venni, de mindenképpen kettőstömegűt, ha előtte is az volt az autóban, nem szabad visszaalakítani egytömegűre, ahogy azt sokan csinálják. Kuplungtárcsából pedig nincs olyan hogy felújítás, abból csak új van.

Sok autóhoz lehet szettben venni a a lendkereket és a hozzávaló kuplungot, úgy jó eséllyel olcsóbban jössz ki.

2017. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Régi kidob, új beszerel.


Ennél még egyenlőre nem találtak ki olcsóbb és jobb megoldást!

2017. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve mikor elkezdett "darálni" a lendkerekem és is cseréltetni akartam a lendkerék+kuplung szettet kompletten újra. De a szerelőm (márkaszervizben!!!) addig győzködött, míg végül sikerült rábeszélnie a felújításra. Árban végülis olcsóbb volt és adtak rá 2 év garanciát.

Azóta kb 70.000km-t tettem meg a kocsival. Nincs vele semmi probléma, ugyan olyan mint a gyári új szettel. Legalábbis eddig.

Hogy konkrétan hol csinálták a felújítást, azt nem tudom, mert a márkaszervizben csak kiszerelték, elküldték a felújítással foglalkozó alvállalkozónak, majd miután visszajött a felújított alkatrész, visszaszerelték.

2017. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2-#3


Kuplung felújítás létező dolog ez nem újdonság, a kettős tömegűre eddig egy cégről tudok akik csinálják, de nincs tapasztalatom velük...


Itt egy cikk a kuplungosról:

[link]

2017. febr. 12. 18:57
 6/18 anonim ***** válasza:

Továbbra is tartom a véleményem miszerint a legolcsóbb cserélni!


Egy csere után 180-200ezer km-t elmennek ezek újra! Egyik felújítással foglalkozó cég sem vállalja ezeket a számokat.

2017. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Egy csere után 180-200ezer km-t elmennek ezek újra!"

Elmennek azok többet is. Sztem is csere.

2017. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Kuplung felújítás létező dolog ez nem újdonság,"


Tudom én, sőt, olyan is van, aki használt fékbetéteket vesz az autóhoz. Én csak írtam, hogy kuplungból újat kell venni, felejtsd el, hogy kuplungot felújítasz.

2017. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

# 8


Igazából nagyságrenddel olcsóbb a dolog ezért gondolkodom rajta.

egy felújított kuplung szett nagyjából 20K költség, míg a boltban megvéve ugyanez 200K Ft.


nem hiszem, hogy csak tized annyit bírna...

2017. febr. 12. 20:30
 10/18 anonim ***** válasza:
Milyen autó?
2017. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!