Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogyaszthat többet egy...

Mitől fogyaszthat többet egy dízel autó?

Figyelt kérdés
2006-os Ford Focusom van, 1.6 TDCi, 109 lóerős, 250 ezer km-rel. Lassan 3 éve van meg, eddig 5,2 liter körül fogyasztott szinte stabilan. 1-2x akkor fogyasztott többet, mikor valami baja volt (DPF eltömítődött, izzítógyertyák kiégtek...stb.), amúgy stabilan hozta a szintet. Elvileg 4,8 lenne a vegyes fogyasztása, van akinek állítólag annyit eszik. Én még az 5,2-vel elvoltam, bár nagyon ráérősen vezetek, többnyire autópályán, illetve országúton, nem sokat húzatva, hidegen járatom egy picit, mielőtt útnak indulnék, jó minőségű osztrák üzemanyagot kap...stb. Mégis egy fél-1 éve elkezdett többet enni, méghozzá egy 6-7 decivel. Először csak 5,5-5,6 körül kezdett fogyasztani, most már 5,9 alatt alig áll meg, tehát folyamatosan nő. A hangja is ketyegősebb, kattogósabb, egyik ismerősöm szerint már olyan, mint egy traktor (bár ezeknek a Focusoknak amúgy is elég nagy hangjuk van, másén is hallottam már, de nem ennyire). A márkaszervízben nem foglalkoznak vele, mondván, jó ez így, majd ha 11 litert eszik, akkor vigyem vissza. Kiszámoltam, amennyit én megyek vele, úgy egy évben 50-100 ezret pluszban megeszik a korábbihoz képest, én ezt nem akarom még évekig így hagyni. Van valakinek valami tippje, mi okozhatja ezt? A márkaszervíz szerint a porlasztók kopása okozhatja. Lehetséges ez?
2017. febr. 15. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges!
2017. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A porlasztócsúcsokra gondolsz? Az lehet. Abba a szervizbe viszont ne vidd többet, ahol csak legyintenek a problémára. Ha azonos körülmények között használod az autót évek óta, és nő a fogyasztás, akkor biztosan van valami baja.
2017. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezek a motorok nagyon-nagyon takarékosak, de a befecskendezőjük is szuperérzékeny és könnyen tönkremegy. Arra gondoltam én is egyből a kérdést olvasva. El kell vinni egy komoly szakihoz, aki befecskendezőkkel foglalkozik, és nézzen rá.
2017. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Simán elképzelhető hogy a porlasztó csúcsok vannak elkopva, és már a végüket járják.
2017. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Elvileg 4,8 lenne a vegyes fogyasztása, van akinek állítólag annyit eszik."


Jaj ezen az oldalon van akinek már 4,5 -tel is elment.. ÁLLÍTÓLAG.. Aztán aki ezt elhiszi ,azt kell sajnálni.

2017. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De nekem tényleg elment 1,5-2 éven keresztül 5,2-5,3-ból. Ráadásul volt egy 1-es Focusunk, egy 2002-es régebben, az is hozta a gyári normát.
2017. febr. 15. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a kérdést és a szöveg felénél jártam egyből rá akarta vágni, hogy injektor.

250-300ekm-nél már esélyes, hogy nem százas.

2017. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Légszűrőcsere mikor volt?
2017. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendszeresen cseréljük kb minden 2. olajcserénél, azaz 20-25 ezer km-enként.
2017. márc. 13. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a légkondit ha használom akkor fél literrel is többet fogyaszt.
2017. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!