Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell rendesen berakni az...

Hogy kell rendesen berakni az autót egyesbe?

Figyelt kérdés
Két hónapja raktam le a jogsit. Opel H Astrán tanultam, ott simán bedobtam könnyedén egyesbe és mentem. Most a családi Audi a3-on tanulok, ezt hidegen szinte alig lehet berakni egyesbe, csak mikor már megy 1-2 kilómétert. Apa azt mondta hivatalosan úgy kell berakni egyesbe hogy elötte kettesbe rakom és akkor már tényleg egyszerűen megy egyesbe. Én nem hallottam ilyet az oktatótól, az az autó úgy vette üresből az egyest hogy kisujjal be tudtam volna rakni. Akkor mi az igazság? Váltó olaj csere? Túl sűrű az olaj? Túl régi? Vagy tényleg előtte kettest kell dobni neki?
2017. febr. 15. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Kopott szimeringgyűrű az oka.
2017. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha kopás a hiba akkor melegen miért veszi jól? Hőtágulás?
2017. febr. 15. 17:39
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Az az igazság, hogy hibás az autótok. Normális esetben nullából közvetlenül kapcsolható bármelyik fokozat.
2017. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az olajcsere potom 4E ft. Próbáljuk meg elsőnek azt, aztán utána ha nem javul a szerelő nyúljon bele a kuplungba?
2017. febr. 15. 17:43
 5/12 anonim ***** válasza:
1. Szinkrongyűrű a szó, amit keresel.
2017. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor az lehet a hibás?
2017. febr. 15. 18:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, kopott szinkrongyűrű. Öreg kocsiknál egyes és kettes fokozatban gyakori jelenség. Olyan, mint az ősi szinkronizálatlan váltójú kocsik.

De ha "duplán kuplungolsz" úgy is be lehet rakni egybe.


Üresben, felengedett kuplunggal adsz kicsi gázt, hogy megemelkedjen a fordulatszám, így kinyomod a kuplungot. Ha eltalálod a fordulatszámot, akkor könnyedén be fog csusszani egybe.

2017. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet váltóolaj, szóval mindenképp érdemes megpróbálkozni a cseréjével.
2017. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbáljatok meg egy olajcserét, talán segít, talán nem, de időnként úgyse árt. Ha ne lesz sokkal jobb, majd megszokod, ennyiért nemigen szoktak váltót cserélni vagy felújítani.
2017. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

már ne haragudj, de apád borzasztó világtalan...


ahelyett hogy megcsináltatná pár ezer forintból, még neked is hülyeségeket beszél, hogy ez így jó...

2017. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!