Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G egyes henger...

Opel Astra G egyes henger mechanikai probléma?

Figyelt kérdés
Eszi az olajat keményen 1000 km/1 liter, valószínűleg az egyes hengernél van a gond, ott már kinyírt egy gyujtótrafót, most ette meg a másodikat, de nagyon meghajtottam az is igaz pár kilométeren át. Ezt azért tettem, mert nemrégen lambda szonda csere is volt és nagyon büdös volt az autó egy ideje. Elvileg ki kellett égetni a szennyeződést ami benne volt ezt javasolták a szerelők, igazuk is lett el is múlt a büdössége cserébe kinyírtam a trafót. A motorból egyébkén alacsony fordulatról közepes gázzal 2-esben és 2-asban csörgő hang jön. Repedés lenne a hengerben ilyesmi? Motor felújítást javasoltak, valószínűleg igazuk is lenne, de nem állok úgy anyagilag. Egy új gyújtótrafóval, ha nem nyomnám neki csak lightosan mennék kibekkelhetném még egy darabig? Szerintem az volt a baja, hogy nagyon meghajtottam és az egyes hengerben durva dolgok történhettek, amik ki is nyírták a trafómat.

2017. febr. 15. 23:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Ott 2-es és 3-asban úgy akartam írni. Jelenleg 3 henger megy, remeg is a motor gyorsításnál és nincs ereje. A sárga lámpa eddig csak világított amikor ilyen hiba eljött, de gyorsításnál villog is vagy mikor gázon tartom.
2017. febr. 15. 23:04
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom ecotec motor, sajnos opelék elbaszták, és sokan követik el azt a hibát hogy gyári GM olajat tedznek bele, ami gyakorlatilag elöbb szétbasza az egészet. Gondolom szétkopott a dugattyúgyűrű és nincs kompresszió, sem ezért nem megy az egyik henger. Ha beleteszel egy új trafót azt is telefogja nyomni olajjal, add el az autót.
2017. febr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Biztosan ez így igaz is, de ebbe az autóba soha ismétlem soha nem volt még gyári GM-es olaj. Még az elejétől kezdve szakszervízekben is mindig Castrol ment bele. Aztán most váltottam át Mannol-ra. Mindenhol jókat írtak, meg nyilván nem ebből az olajból ered a problémája. Nehéz eldönteni ezt a k... olaj témát is, van ahol azt írják csak GM van ahol nem. Ha felújítottam a motort kb 150 rongy, akkor az olyan mintha új lenne nem? Nekem ezt mondták, és akkor megint jó sokat el tudnék vele menni. Az a baj, hogy ilyen állapotban kinek kellene? Én nem fogok átb... senkit, hogy kicserélem a trafót és akkor eladom valakinek, az meg megszívja vele. Én nem ilyen vagyok. Olvastam sok helyen van gond ezekkel az autókkal, bár 11 évig rendesen ment alig kellett hozzányúlni, de az utóbbi 1 évben elég sok ráment. Veszek akkor egy kisautót, aminek ezres a motorja és abba tolom! :D A gond az, hogy 2 méteresen már ez is kicsi volt! :DDD
2017. febr. 16. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!