Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti, ha megengedhetitek magatok...

BiTOPro97 kérdése:

Ti, ha megengedhetitek magatoknak, egy típusból első évjáratos négy éves bizonytalan múltú autót vesztek féláron, vagy egy újat dupla annyiért?

Figyelt kérdés

Meg van a pénz rá, és jelenlegi álomautóm is lenne, de az árkülönbözetet, és a várható áresés elgondolkodtatott.

De az új autó most megfontolt választással is bevonz.


2017. febr. 16. 14:00
 1/6 anonim válasza:
Ne akarj jól járni egy autóval mert úgy sem fogsz.. Lehet, hogy dupla áron veszed az újat, de arra garancia is van (márkánként eltérő időtartamú).. A négy évesre nem valószínű, hogy most sokat kéne költeni, de később biztos, hogy rá kell fordítani, így hosszú távon nem biztos, hogy jobban megéri, főleg ha bizonytalan a múltja.
2017. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha találnék olyan felszereltségűt, amilyet szeretnék, akkor használtan is megvenném.

A garanciális szerviz sokba kerül, még egy olajcserét se csinálhatnék meg magamnak otthon, viszont azt tennék bele, amit szeretnék, és olyan színű lenne, amilyet akarok.


Az áresés engem nem nagyon érdekel, ha újan vennék autót, akkor biztos nem adnám el jó ideig. Nem lenne okom váltani, hiszen mindent kérnék bele, ami nekem kell.

2017. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

A féláras autó felejtős, örülj ha műszakilag hulladék csak, és nem viszi el a NAV/Rendőrség valami kétes ügylet, előélet miatt. Nem tudsz belőle jól kijönni, hacsak nem találsz még egy balekot aki tőled is megveszi.


Egyébként új autót sem szabad venni a piacra dobás utáni 1 évben.

2017. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is az új felé hajlok. Bár három használt - újszerű - autóm van, és tavaly ismeretségi körömben két újat, ami végül kiderült nem az én autóm áttudtam adni árában.

A három használtnak nem csak a tulaját, de az autót is új korától ismertem.


Igen az elő évjárat a legnagyobb visszatartóerő.


A biztosítási ellenérték érték miatt számít csak nálam az ár esés, ha már enyém az autó.


u.i: Az használtban is van minden földi jó. Ezzel nincs baj.

2017. febr. 16. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek sok olyat, akiknek meglenne a pénz az új Audi A6-ra, de harmadannyiért vesznek 3-4 éveset inkább. Újszerű állapotban. Meg is értem őket.
2017. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ismerőstől így van nekem is két 2011-es, bár ott az egyik cabrio, én coupe-t vesszek most az egyik 2011-es helyet, mert az cabrio, és nem M felfüggesztés inkább való itthonra, és egy 2013-as autóm is, ami munka miatt szűkséges.

Egy jó első tulajos 3-4 éves autó jó tudd lenni, ha megbízható az eladó és az autó.

2017. febr. 16. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!