Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belső égésű motorokról szóló...

Belső égésű motorokról szóló videókat/könyveket tudnátok linkelni?

Figyelt kérdés

Működésről (nem alapszinten), adott problémák megoldásáról és úgy általánosságban motorokról szóló videók/könyvek/cikkek érdekelnek.

Kimondott kedvenceim Hanula Barna és Havassy Péter előadásai (a fő típus is közrejátszik ebben), illetve a feltöltött motorokról szólók. Lehet akár angol nyelven is.



2017. febr. 16. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyire tudományosan belemélyedve?

Angolul van szakirodalom bőven (elég specifikusan), magyarul szerintem még mindig a Dezsényi-Emőd-Finichiu - Belsőégésű motorok tervezése és vizsgálata az egyik alapmű.


Én tudod milyen trükköt szoktam használni? Az adott könyv végében nagy valószínűséggel van "Irodalom" lista. Onnan jól tovább lehet lépni jellemzően.

2017. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azt a könyvet ismerem, jelenleg is azt olvasom. Kimondottan szimpatikus, hasonló kategóriájút is szívesen elfogadnék. De amíg még jobb le (mert viszonylag kevés van ilyenből) az az a típusú írás, amiben gyakorlati oldalról közelítik meg a dolgokat, például: felvesznek egy alap forgatónyomaték-fordulatszám görbét, majd pl. a dugattyúk és hajtókarok súlyának csökkentése és összehangolása után újra felveszik azt és így már látható a kettő közti különbség, valamint magyarázattal is szolgálnak hogy miért van ez így.


Az Irodalom lista tényleg jó ötlet, így lehet hogy meg is van oldva egy darab a problémám :)

Ettől függetlenül még szívesen várom a válaszokat.


Egy adott témát fel is vetnék, amiről nem sok írást/dokumentációt találtam, pedig érdekelne: a forgattyúsház "szellőztetése" illetve az ott uralkodó nyomás/vákuum hatása a teljesítményre

2017. febr. 17. 17:37
 3/7 A kérdező kommentje:
*egy darabig
2017. febr. 17. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:

A magyarázat mögött mindig ott a matek, a mechanika, a thermodinamika és társaik... :D


Ezek az infók ugye tankönyvekben szoktak megjelenni, de véges a lehetséges hossz, a rá szánható oldalak száma. Ha az angollal jól állsz, akkor már csak a keresőt kell jól használni és lesz bőven infó.

A forgattyúsház nyomásáról itt van például egy szakdolgozat:


[link]


Persze ez csak egy szakdolgozat, ha megnézed vannak az irodalomban olyan hivatkozások, ami miatt pl. nálunk (ugyanaz az intézmény, ahol Dr. Hanula is dolgozik) visszadobták volna, de ahogy átpörgettem úgy tűnik van benne munka. És az irodalomjegyzékből itt is ki lehet szemezgetni a tényleg érdekes munkákat.


(Ilyenkor szoktam sajnálni, hogy nem nappalira jártam: egy főállás rendesen beszűkíti a tudás bővítésére szánt időt.)


Szóval Lada? :D

2017. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez kimondottan jónak tűnik, mindjárt át is tanulmányozom. Köszi.


És igen, Lada :) Egyik kedvenc típusom. Majd ha az anyagi körülményeim is adottak lesznek hozzá, akkor kifogom "próbálni", hogy mit lehet belőle kihozni motorikusan. De addig is, összeszedek minden információt, ami segíthet a végrehajtásban.

2017. febr. 18. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu, nekem a Pannonia a hobbi középpontja. Mondjuk már Kawasaki, Yamaha meg egy-két saját gyártású cucc is van rajta - mire elérem a kijelölt célt lehet lehet csak a váz meg a motor öntvénye lesz eredeti... :)
2017. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, hogy van rajtam kívül más olyan fanatikus is, aki ilyen irányban indult el :)


Szimulációs programokkal van valami tapasztalatod? Én régebben elég sok időt csesztem el a Lotus-nak az ilyen jellegű programjával (Lotus Engine Simulation), de nem jártam vele sikerrel. Lada motort megközelítő eredményeket sosem kaptam. Amit linkeltél szakdolgozat, abban a GT-POWER Engine Simulation eredményei elég gyakran előkerülnek, most éppen ezzel babrálok, hátha közelebb lesz a valósághoz az eredménye, mint a Lotus-é volt... Bár úgy néz ki, hogy karburátor nincs benne...

2017. febr. 18. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!