Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus I-II vagy Mazda 3?

Ford Focus I-II vagy Mazda 3?

Figyelt kérdés
Tudom, sok mindentol fugg, de a nejemnek szeretnenk egy kb 2003 korulit tanuloautonak, kb 1millio forintig. 80%-ban varosban es rovidebb orszaguti hasznalatra lenne (munkaba es iskolaba a gyerekkel meg boltba), nagyon ritkan csak autopalyara, ezert en 1.6 benzinesre gondoltam mindekettonel. Na most Focusunk volt mar anno egy kombi (bar az diesel), a hezitalast az adja, hogy a mazdarol mindenki csak jot mond, es hogy szinten megbizhato.
2017. febr. 17. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:

El se hinnéd mennyi köztük a közös pont, főleg a Focus 2 - Mazda 3 párosnál.

Nekem 2005-ös Focus 2 van, diesel, kombi. A benzin szerintem is jobb ötlet, de a rozsdásodásra különösen figyelj vásárlás előtt (főleg a hátsó futómű és környéke). Na mondjuk ez a Mazdákra is áll, bár a 3-as talán nem rohad annyira, mint a velük egykorú 6-osok.

2017. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
En igazsag szerint inkabb a Focus II fele hajlok en is, de annyira mondjak a kollegaim ezt a mazdat, hogy elbizonytalanodtam. Akinek van az mind dicseri, senki nem mondott rosszat rola.
2017. febr. 17. 09:53
 3/9 Tomcatters ***** válasza:
Fordot annyira nem ismerem ,viszont ugy tudom egy alapra epul a ket kasztni ,mazda 3 van a csaladba , hugom autoja 2006 1,6 :D Nagyon jo auto, megbizhato motorikusan, elektronikusan egyarant, viszont a hatso kerekjaratiivet kell figyelni, ott hajlamos a rozsdara :D Hugomet mar javitottam, igaz mm es kezdemenyek voltak, azt lerozsdamarozni csiszolni .majd alapozni festeni :D Meglehetallitani, most 3 eve, azota semmi ,lenyeg a kzelesen van
2017. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mazda 3 nal a kasztni rohad, barhol.
2017. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ertem, tehat mindketto hajlamosabb a rohadasra. Mondjuk nem fiatal auto egyik sem.
2017. febr. 17. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Focus 2 sokkal jobb, és ott már a rozsdával sincs akkora baj, mint az 1-es Focusnál volt.
2017. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mazda jobb autó, de tényleg rohad. Keress egy rozsdamentes példányt, vidd el hogy kezeljék le, és nem fog elrohadni.
2017. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rettentően rozsdásodik a Mazda. Igaz, hogy megbízható, de a Ford is az. Ha jól tévedek, akkor a motorok teljesen megegyeznek. Focusból jó tapasztalatom van az első szériával, de én inkább már a másodikat venném, azt 2003-ban kezdték el gyártani.
2017. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszt! Ugy dontottunk maradunk akkor a II-es Focusnal.
2017. febr. 18. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!