Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy ilyenkor...

Miért van az, hogy ilyenkor többet fogyaszt?

Figyelt kérdés
Szóval, az autómban van pillanatnyi fogyasztásmérõ, amely ugye azt írja ki (kb 1,5 másodpercenként),mennyit fogyaszt a járgány 100-on, és mindig azt tapasztalom, hogy amikor fékezek, akkor ha üresben,ha sebességben van,akkor is egyfolytában minél jobban erõsebben fékezek, annál nagyobb értéket mutat, és ezt nem tudom hova tenni. Miért van ez (bonyolult, szakis, részletes választ is megértek)?

2017. febr. 17. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sebességben fékezve 0-t kéne mutatnia, mivel motorféken nincs fogyasztás. Alapjáraton logikus, hogy emelkedik, mivel a motor egységnyi idő alatt ugyanannyi fogyaszt, de a sebesség, azaz a megtett táv időegység alatt, csökken. Aztán vannak olyan kivételek, mint a Suzuki Ignis, ami 4,1-nél nem tud kevesebbet mutatni. :) Nem tudom, hogy létezik-e olyan "buta" elektronika, ami motorféken is mutat fogyasztást. Milyen autóról van szó?
2017. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pont az Ignis :)
2017. febr. 17. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem mutat jól a mérő, olyan nincs, hogy ha elveszed a gázt, több benzint fecskendezzen be, mint mikor nyomod a gázt.
2017. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon rátapintottam akkor. :) Majd megnézem valamikor, anyáméban hogy viselkedik, de 4,1 a minimuma, arra emlékszem. Már az egy vicc. :)
2017. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi alapján mérnek ezek a kütyük, de ha pl. olyan szondával ami nyomásalapon mér akkor az erős fékezéstől félremérhet amúgy is.
2017. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg az ECU számolja injektor nyitási időből és sebességből.
2017. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor lehet meghülyül tőle, mikor motorféknél elzárnak teljesen.

Mondjuk én sose tartottam használhatónak ezeket a pillanati fogyasztás mérőket, ami valamire jó is az az ami megtett 100Km-re átlagol.

Persze legpontosabb meg a rátankolásos módszer.

2017. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fogyasztást a sebesség is befolyásolja, legalábbis azon metódus szerint ahogy a fedcomp számolja a fogyasztást. Ha kiveszed üresbe a váltót és csak gurulsz járó motorral akkor sem lehet 0 a fogyasztás, mert az autó halad, közben pedig jár a motor, tehát üzemanyagot fogyaszt. Ez a fogyasztás persze nagyon csekély, tizedlitereket mutat a kijelző. Na most ha elkezdesz lassítani/fékezni, akkor a sebesség csökken, tehát kevesebb utat tesz (s/t) meg az autó, de a motor üzemanyag fogyasztása (l/h) nem változik mert ugyanaz a mennyiség kell neki az alapjárat fenntartásához. Szóval egyre kevesebb utat tesz meg az autó változatlan üzemanyagfelhasználás mellett, ebből logikusan következik hogy az egységnyi megtett útra vetítve nő a fogyasztás. Ezt látod te a kijelzőn.
2017. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én sose tartottam használhatónak ezeket a pillanati fogyasztás mérőket,"


Nagyon hasznosak olyan autóban, ahol normálisan működik. Akármilyen tempónál megtudod nézni, hogy mennyit fogyaszt úgy az autód, láthatod, hogy nagy gázzal, vagy kis gázzal érdemes gyorsítani, stb.

2017. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8


Motorfékezéskor édes mindegy, hogy 40-el vagy 250-el gurulsz. Nem lesz befecskendezés, ergo nem fogyaszthat üzemanyagot a motor. Te sem tudsz lezárt kupakos ásványvizet inni. :)

2017. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!