Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Opel számára pozitív vagy...

Az Opel számára pozitív vagy negatív változásokat fog hozni, hogy a PSA konszern megveszi?

Figyelt kérdés

[link]



Az Opel a dízelmotorjait mindig innen-onnan vette.Ugyanis a GM, mint amerikai cég, nem nagyon fejlesztett ilyesmiket.Régebben Isuzu motorokat kaptak, mostanában meg olaszokat kapott.


Szerintem, a jövőben megkapja a PSA motor dízelmotorjait, ami pozitívum.

A PSA lehet, hogy "kuszálja" az elektronikát, de dízelmotorokból jókat csinál.



2017. febr. 20. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Volt az Opelnek dízelmotorja pl: X17DTL.
2017. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Adnak a szarnak egy pofont.
2017. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van két opel fan kollégám itt németeknál.

Először én is azt mondtam, hogy lehet jobb lesz az opelnek. Mert ők mindig panaszkodtak, hogy a GM a fejlesztési zsákutcáit a végén mindig az opelban sütötte el.


Erre az ő reakciójuk az Volt, hogy ez ok, de emellett a GM elég nagy szabadságot adott az opelnak, 1920 óta, amióta együtt vannak, és lehet hogy a Peugeot jobban bele fog szólni az üzleti döntésekbe, mivel azonos piacon vannak. Úgyhogy ki tudja mennyire lesz jó gazdaságilag.

2017. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy az Opel alapvetően nem gyárt rossz autókat.

Pl. egy szívóbenzin J Astra elég megbízható. Igaz, rohadt nehéz.

De mégis inkább egy ilyet vennék mint valami kis 1.2-es TSI konszern terméket vagy akár 1.4 T Ecotecet.

2017. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pozitív fejlemény hogy a PSA-hoz kerül, a GM-nek mindig is csak mostohagyereke volt az Opel, nem kapott elég hangsúlyt, támogatást.
2017. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerintem egy konszernnél a profit a lényeg.


A Volkswagen sem foglalkozik vele annyira, hogy most melyik márkájából fogy kevesebb.

A lényeg, az összeredmény.

2017. febr. 20. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
jót fog tenni az opelnek mivel az opel váltók szarok de majd a psa konszern csodaváltói
2017. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

"A Volkswagen sem foglalkozik vele annyira, hogy most melyik márkájából fogy kevesebb."

Saját márkával nem, de a családjába tartozó másik modellel - Skoda - igen, mert egy ideje nagyon megy a szekere a Skodának eladás tekintetében.


Szerintem forma tekintetében pozitív változás lesz, mert pl.: a H szériás Astra-któl felfele szinte teljesen ugyanolyan formákat gyártott az Opel, ami nem annyira jó. Az I. Tigra alapból kevésbé kelendő volt, a többi meg felejtős volt. A Speedster meg ki is halt.

2017. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet tippelgetni, de olyan mintha azt kérdeznéd meg mik leszenek a jövő heti lottószámok. :D

Majd kiderül...


Ha nem az a célja a PSA-nak hogy szándékosan csődbe vigye a konkurens márkát (láttunk már ilyet), akkor akár jól is elsülhet.


"Régebben Isuzu motorokat kaptak, mostanában meg olaszokat kapott."

Ez nem teljesen így van. Az 1.7-es 1686ccm-es blokk volt az Isuzu származék, amit az F Astrától kezdve a J-ig használtak kisebb-nagyobb módosítgatásokkal az évek során.

Az 1.3-as és 1.9-es blokk volt a GM-Fiat közös tervezés eredmény. Ezek talán a H Astra környékén jöhettek be. Tehát bő 10 évig párhuzamosan futott mindkét motor. Nem úgy volt, hogy az egyik váltotta a másikat.

Az 1.9-est talán a H Astrával be is fejezték. 1.3-as volt még a J Astrában. Volt 2.0-s is, de azt nem ismerem...

A mostani 1.6CDTI-k pedig szentgotthárdi Opel motorok.

2017. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

"Ha nem az a célja a PSA-nak hogy szándékosan csődbe vigye a konkurens márkát (láttunk már ilyet), akkor akár jól is elsülhet."


Szerintem ez az egesz masrol sem.szól!

2017. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!