Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ELM 327 OBDII! Létezik magyar...

ELM 327 OBDII! Létezik magyar program hozzá?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy ilyen kis készüléket de windows 8-ra nem találtam értelems magyar programot ami rendesen üzemelne is, a check lámpa világít és szeretném kideríteni hogy mi az oka.

Amiket próbáltam: obd autodoctor ( megy de nem magyar)

scanmaster demo, ( nem talál protokolt) angol

scantool.net( nem talál protokolt)angol

modiag: Magyar, de ez sem talál semmi valamiért.

és a scanxl ami regisztrációs és előfizetés nélkül nem megy és angol ez is.


Mi lenne a legjobb és hogy lehetne megoldani?


Nagyon szépen köszönöm a segítégeket előre is.


usb-s


2017. febr. 21. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem rendesen megy a maghyar nyelvű Scanmaster-ELM.

Akkor nem talál protokollt, ha a notebook BT-interface nem találja meg az ELM327-t.

2017. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Usb-s a készülés és állandóan összeomlik a scanmaster program, valamint találtam egy fogjuk rá hogy egy olyat amin el tudtam igazodni!

a neve: easyobdII nem kell telepíteni sem és kimutatta a probléma okát hogy a 2. lambdaszonda fűtés hibát. És ki lehet iktatni a check lámpát de visszajön úgy is.


De köszönöm szépen és még hátha van jobb is.

2017. febr. 21. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:

"Vásároltam egy ilyen kis készüléket de windows 8-ra nem találtam értelems magyar programot ami rendesen üzemelne is"


Magyar nyelvű programokat szakmai alkalmazásnál el kell felejteni! Sok a hibás fordítás. Most mindegy, hogy hibakód olvasó vagy leírás, doksi, bármi...

Amit ki ír angolul annyit egy szerelőnek tudni kell. Nem azt írja ki, hogy Vegyél sonkát az esti kaszinótojásba, mert jönnek a vendégek hanem szakmai leírást ír ki!



" a check lámpa világít és szeretném kideríteni hogy mi az oka. "


Az még, hogy fogsz látni pár hibakódot meg élőadatot nem írja ki mi a hiba oka csak ezekből tovább tudsz kerülni a hibához és a hibát tudod diagnosztizálni a hibás rész kimérésével.


"

Amiket próbáltam: obd autodoctor ( megy de nem magyar)

scanmaster demo, ( nem talál protokolt) angol

scantool.net( nem talál protokolt)angol

modiag: Magyar, de ez sem talál semmi valamiért.

és a scanxl ami regisztrációs és előfizetés nélkül nem megy és angol ez is.

"


A legtöbb univerzális program nem sokat ér. Az adott márkához való gyári a legjobb és sok márkánál kell rendes saját interface is, mert az univerzális cuccok nem visznek mindent mindig(pl. váltó, abs, stb.)


"

Mi lenne a legjobb és hogy lehetne megoldani?

"


Gyári programmal diagolni majd a diag értékeit értelmezni fejben és miután megértetted mitől lehet olyan érték a lehetséges részeket bevizsgálni, a bevizsgált részekből a hibásakat javítani vagy cserélni(amelyik gazdaságosabb megoldás) és utána ellenörzés valóban hibátlan e a jármű.



"

Nagyon szépen köszönöm a segítégeket előre is.


"


Szívesen, sok sikert, ha nem megy vidd szakemberhez, ő ezért van!

2017. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"kimutatta a probléma okát hogy a 2. lambdaszonda fűtés hibát. És ki lehet iktatni a check lámpát de visszajön úgy is. "


Megmérted hogy valóban hol a szakadás?

Hogyha találtál hibás alkatrészt kicserélted vagy javítottad?

Munka elvégzése után mennyi a lambda értéke? Mert ha beáll optimálisra nem kéne jelezni a lámpának.

Ha túl dús v. túl szegény akkor lehet tovább keresni a hiba okát.

Lambda kitöltési tényezője jó? Nem lassú a reagálási ideje a szondának?

2017. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!