Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány liter olaj kell 2003-as...

Hány liter olaj kell 2003-as 1.6-os, benzines Zafirába?

Figyelt kérdés
És melyiket válasszam, ha mindkettő jó: Castrol Engine Oil (Magnatec (A3/B4) Engine Oil 10W-40, 4literes kiszerelés? Vagy ezt: Shell Engine Oil (Helix HX7 Engine Oil - 10W-40, 5literes? Ezeket ajánlja a rendszám és a típus alapján.

2017. febr. 22. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem 4, de egy motorkód sokat segítene.


ha nagyon eszi az olajat vedd az 5L-est, ha nem, a 4-est.


Rendszám alapján ? Hogy jön ide a rendszám ?

2017. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Z16XE a motorkód.

Angliában rendszám alapján regisztrálva vannak az autók, és az alkatrész forgalmazó látja az autó adatait. Például eurocarparts.com/.Így nincs más fajta alkatrész vásárolva véletlenül sem. Ha nem tévedek, a Castrol jobb lenne, ha elég a 4 liter? A szűrőben lévő olajat még rá kell számolni, az plusz mennyiség?

2017. febr. 23. 07:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az ugyanilyen motoros Astrába 4-et szoktam venni, 3.5 belemegy olajcserekor, a maradék fél litert meg elcsipegette a következő olajcseréig. Viszont az enyém csak minimálisan ette az olajat, de ebből a motorból könnyű olyat is kifogni, ami vígan elfogyasztja a 1.5L-t is két olajcsere között.


Még vmi: én az enyémbe mindig 5w30-as GM olajat tettem, de jó bele a 10w40 is, bármelyik a 2 közül.

2017. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sokáig a 10W40 ment bele.Majd a szerelő 5W30-at tett bele, mert nagy tételben kapja hordóban. Kicsit felbosszantott vele. Ha 10W40 kell, akkor nincs mese. És azt is tudta, hogy kicsit csöppen alul, de még megéri ráönteni néha kis olajat, nem vészes. Az 5W30 meg jobban tud csöpögni...
2017. febr. 24. 08:15
 5/5 A kérdező kommentje:
És akkor melyik a jobb, a Magnatec, vagy a Helix?
2017. febr. 27. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!