Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol találom a MAF szenzort...

Hol találom a MAF szenzort 1.6-os benzines Zafirában? Z16XE motorkód.

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Motortérben XD

Ha tudod valami hogy néz ki felismered, ha tudod valami mire való akkor tudod hol keresd.

2017. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 joco5582 ***** válasza:

Szia,

A levegőszűrő és a hengerfej közötti gumicsövek között. Mint ahogy a képen látható autón.

[link]

Remélem segít

2017. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jocó, pont ez a kép került a kezembe, ezért kérdem. Vettem ilyen alkatrészt, amire Intake Air Temp Sensor van írva, vagyis beömlő levegő hőmérsékleti szenzor. A MAF meg mass air flow sensor, vagyis légtömeg mérő szenzor. Teljesen összezavarodtam. Eddig úgy tudtam, hogy ez a MAF, de most úgy gondolom, hogy ez egy hőmérő. Meg az is összezavar, hogy mindenki 80-90 ezres árakról beszél, én meg alkatrészboltban vettem kb. 6000-ért, és nincs is drágább. Meg eddig úgy tudtam, hogy 4 vagy 5 vezetékes a MAF, és fűtik a benne lévő szálat vagy szálakat két vezetéken, másik kettő vagy három szálon meg a mért értéket küldik a vezérlőbe. Ebben a hőszenzorban meg egy hőérzékelő van, két vezetékkel.
2017. febr. 24. 08:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha valamit vettel gondolom rosdz volt a tegi es beraktad a jot ami uj.

akkor nem mindegy milyen alkatresz es mi a neve?


Vagy neked MAF vasarlasi fetised van mert az draga alkatresz? Vasarolj ECUkat az megdragabb ;)

2017. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Bárhogy nézem, nekem a képen látható egység lesz a MAF szenzor.

[link]

Itt a 8-as pontban szereplő egységre szintén MAF-ot írnak.


Az árára visszatérve, képtelenség, hogy egy ilyen egység újonnan 6000 forintba kerüljön. Ezek a légtömegmérők olyan 20ezer ft körüli összegűek.

2017. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Joci, látom, hogy azt írja. De a dobozon is hőmérő van, meg az üzlet is azt mondta. És 6000Ft. Az előtted hozzászóló okoskáknak csak annyit, hogy a hibakód miatt fontos, hogy mi ez.
2017. febr. 26. 02:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs, Jocó, nem Joci
2017. febr. 26. 02:51
 8/8 joco5582 ***** válasza:
Semmi gond. Sok sikert a szereléshez
2017. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!