Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes tünet lehet esetleg?

Hengerfejes tünet lehet esetleg?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán hazafelé jövet elszállt a felső- a radiátorhoz vezető- vízcső, kb. még 200-300 métert gurulhattam még hazáig, amikor kiszálltam és látom, hogy nagy víztócsa van az autó alatt. A visszajelző egyből kigyulladt, hogy nincs víz, a hőfok 90 fok felé nem ment, mihelyst hazagurultam motort leállítottam.. nagy nehezen visszaraktam a csövet, ami egyébként egy olyan megoldással van csatlakoztatva, hogy a gumicső végén van egy műanyag csonk, amiben alul felül egy nút van mélyítve ez vezeti meg a radiátorba való csatlakozását, amit utána egy biztosító szerű U alakú dróttal kell biztosítani ( nem is értem hogy jöhetett le).

A rendszert vissza feltöltöttem, azóta működik minden, a víz nem fogyott legalábbis ennyi idő alatt is ott áll ahol kell(azóta kb 30-40 km-t mentem vele) Nem forr, 3-4 perc haladás után beáll középre.

A lényeg most jön ami aggaszt. Amikor ellenőriztem a vizet reggel, hideg motornál, csavarom le a kiegyenlítő tartályt és látom, hogy nyomás alatt van, szökött ki belőle levegő.. Mitől levegősödhet be a rendszer?

Én már végső kétségbeesésemben hengerfejre gondolok, hogy valami gáz került a rendszerbe.. plusz még azt is észrevettem akkor meleg a motor akkor elég kemény a felső cső, fél-fél centit azért nem nagy erőfeszítéssel tudok rajta nyomni, de érzem, hogy van benne nyomás..

Az autó ugyan úgy húz, nem forralja a vizet, nem fogy a víz, nem jön a nagy fehér köd a kipufogóból, fűtés is ugyan úgy van az autóba.. Az olajat is megnéztem, semmi elváltozás nincs a nívópálcán, a kiegyenlítő tartályban a víz is tiszta, nincs rajta olaj.



2017. febr. 24. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Miután hideg állapotban kiengedted a rendszerből a kiegyenlítőtartályon keresztül a túlnyomást, azóta használtad az autót? Ugyanúgy feltöltődik levegővel/gázzal?
2017. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt hittem, hogy először levegős, aztán minden alkalommal van benne nyomás, már többször kiengedtem de miután lehül, áll egy napot akkor is ott van benne a nyomás, ugyan úgy kemény a cső amíg ki nem engedem.
2017. febr. 24. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hengerfejes,akkor lennének más jelek is ami jellemzö és le is írtad! Én azt gondolom levegös még a rendszer. Azt írtad 'A rendszert vissza feltöltöttem, " te hát utána töltöttél, és nem az egész rendszer lett újra feltöltve?
2017. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát azt, hogy utána töltöttem valószínű mert nem hiszem, hogy az összes víz kifolyt, biztos hogy maradt valamennyi a radiatorban mert kb olyan 3-4 liter ment bele.. Dehogy ennyire levegős lenne nem hiszem, azóta már vagy 4szer 5ször légtelenítettem a kupak levételével.
2017. febr. 24. 17:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy esetleg a sapka szelepje rohadt be és állandóan nyomás alatt tartja a rendszert. Lehet hülyeséget beszélek de logikusnak tűnhet
2017. febr. 24. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen elöfordulhat hogy a sapka szelep nem megfelelö, de ez megint csak találgatás, meg az is hogy mennyi viz maradt és mennyi ment el. Én azt mondanám, engedd le a hütövizet, és ahogy kell a megfelelö mennyiséggel tölsd fel a rendszert. Utána jöhet a kiegyenlitö tartály zárofedél csere is nem egy nagy pénz.
2017. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!