Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen vezetékeket használjak...

Milyen vezetékeket használjak a babetta gyújtásába?

Figyelt kérdés

Most alakítom át a régi tirisztoros gyújtást tranzimós gyújtásra és nem igazán vannak meg a gyári vezetékek. Csak a gyertyapipáé van meg.

Venni nem fogok több okból is valamit felhasználnék ha van. Sok vastagság ötvözetű és ellenálású vezetékem van és tudom hogy nem jó akármilyen mert kikötöttem egy vezetéket és azért égett le a tirisztoros gyújtás. Most okosabb lennék és megfelelőt használnám.

207 babetta.

Cserélnem kell a gyújtást ha már a tirisztort tranzimóra cserélem?

Nem csináltam még ilyent minden tanácsnak örülök.



2017. febr. 25. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod lecserélni? A tranzimós ( tranzisztoros ) gyújtás, roszabb mint a tirisztoros. Kb 1/4 annyi helyet is foglal. Vezetékből nem kell túl vastag, mivel nagy áramok nem folynak. Az a kis gyújtó tekercs amúgy sem képes nagy áramot leadni. Max 1mm átmérőjű vezeték bőven jó oda.
2017. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért akarom lecserélni mert leégett és nem gyártanak van raktáron és nincs pénzem másra! Elég indok? Vannak olyan vékony vezetékeim hogy 1v energiára kigyulladnak és van 300ampert bíró 0,5mm átmérővel is. Szóval nem mindegy a vezeték. Hány voltot adhat le? 6-12 vagy nagyobb?
2017. febr. 26. 00:21
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Még színben is egyezik. Ilyen tranzimora cserélem a többkomponenses 1973-as tönkrement tirisztort amiről a neten nincs kép olyan régi. Szerintem nem is tirisztor és nem is gyári. Egy aluminium henger amibe van a gyertyapipa egy fekete doboz és a gyújtás. Sajnos helytelenül kötöttem be és előbb a hátsó lámpa majd a gyertya majd az egész 1 perc alatt leégett. A tranzimot a másik babettán tökéletesen bekötöttem 2 éve hibátlanul megy. És van 5 tanzimóm. És ér 3000-et a motor! Többért senkinek nem kell. El se adnám.

Milyen kábelt érdemes használni?

2017. febr. 26. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:
A tranzisztoros 6V,a tirisztoros 4V-os tekercsről működik.Ha nem cseréled át a gyújtótekercset is,akkor kihagy a gyújtás ,rángatva megy terhelésen a motor.1.5-ös átmérő bőven jó.Én s így cseréltem át és nem égett le semmi sem,mert nem szabad felcserélni a kötéseket.
2017. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kioktatásként, csak hogy tudd mi micsoda. 1V az feszültség. A vezeték a rajta átfolyó áram miatt fog melegedni, extrém esetben kigyulladni. Mivel a vezetéknek van ellenállása, és ez mivel nagyobb annál nagyobb feszültség fogy rajta esni. Ez a feszültség, és a rajta átfolyó áram fogja fűteni a vezetéket. Hogy tényleg ennyire felmelegedjen igen kis keresztmetszetű vezeték kell egy babettánál, de nagyon. Azt nem tudom hogy te hogy kötötted be, de még a világító tekercsei sem képessek akkora teljesítmény leadására, hogy a vezetékei felmelegedjenek. A fém henger a gyújtó trafó, amit szinte mind egy hogy kötsz be. A fekete az a tirisztor, amit csak akkor tudsz tönkre tenni, ha a gyújtó tekercs és a jeladó tekercset fordítva kötöd be. Nem kell horribilis összegeket kiadnod. Bemész egy elektronikai üzletbe, veszel egy tirisztort pl. BT151, egy egyenirányító diódát pl. 1N4004, és egy polaritás független kondit 2,2uF környéki már jó. A googlen fent a kapcsolás. Próbanyákon összerakod, és kész a gyújtó tirisztor. Ugyan annyit kibír mint a gyári, ha jól szigeteled.
2017. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom. Világit elől hátul és mentem vele.
2017. febr. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!