Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hifimesterek, villamossági...

Hifimesterek, villamossági szakértők, hogyan iktassam ki az auto DIM funkciót az utólagos fejegységen?

Figyelt kérdés

Vettem egy noname 2Dines navit: https://www.youtube.com/watch?v=6aiZ2ylPsLA


Szuperül működik minden, egy bökkenő van: ha felkapcsolom a világítást, akkor leveszi a fényerőt a minimumra.


Ez még jó is lenne, de ezt kb 15 másodpercenként ismétli, ilyenkor a gombok világítása elmegy, megjelenik a kijelzőn hogy DIM 1 (1-5ig vannak a DIM fokozatok) és visszakapcsol a gombok világítása. Nagyon zavaró, főleg este.


Ennek nem így kéne történnie, csak 1x állítani, amikor a világítást felkapcsolom (meghalt volna a generátorom?)


Utána jártam, kiderült, hogy van a verdában egy narancssárga kábel is, ami az illumination pöcökre csatlakozik. (világítás kapcsoló: alapból testet ad, de ha felkapcsolom a világítást, akkor +12v-t)

Ezt lehúztam, ennek ellenére tudja a navi ha felkapcsolom a világítást, és ugyan úgy dimmelget...


Ez hogy lehet? már kb minden kábelt leszedtem, csak a test, az állandó 12v, a gyújtáskábel, és vmi antenna out kábel van már csak fent...


Csak arra tudok gondolni, hogy a navi valahogy szoftveresen tudja, hogy ha megy a világítás, akkor valahol esik a feszültség, és ezért csinálja ezt a hülyeséget...


Az autó egy 2004-es Golf V...


Köszönöm a válaszokat!


2017. febr. 25. 18:47
 1/4 A kérdező kommentje:
can bus lehet az oka?
2017. febr. 25. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
testeld le a kábelt amit lehúztál. CAN-BUS-nak semmi köze nincs hozzá.
2017. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

holnap megpróbálom


de ha egyszer lehúztam azt a kábelt, és nem csatlakozik a fejegységhez, akkor honnan a fenéből tudja, hogy felkapcsoltam a világítást?

2017. febr. 25. 20:52
 4/4 A kérdező kommentje:

ha esetleg vkinek hasznos lenne, ezeket találtam külföldi fórumokon:


-a dim funkciót a canbus szabályozza


-2db 12v kábel van, és mindkettőben (!) konstans ott a feszültség, ezért sok esetben macerásabb a bekötése az utólagos fejegységnek

2017. márc. 15. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!