Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 5-ösre milyen...

Volkswagen Golf 5-ösre milyen négy évszakos gumiabroncsot ajánlanál?

Figyelt kérdés
1.4-es az autó motorja.

2017. febr. 25. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmilyent. A 4 évszakos vacakokról mindenkit inkább lebeszélek minthogy ajánljak.

Amikor nem Volt pénzem téli garnitúrára fiatalként, akkor inkább elraktam télre az autót garázsba, mert ezek a évszakosak azok, amik Sem télen Sem nyáron nem jók.

2017. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tomcatters ***** válasza:
4 evszakosbol semmit szinten , inkabb egy jo teligumi, azt hasznalhatod nyaron is
2017. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 4 évszakos gumi a mi éghajlatunkon tökéletes. Nem szeretnék belemenni, hogy miért, mert a média által beetetett fanatikus téligumi-hívők már most agyon akarnak verni szerintem :)


4 évszakosból apám Hankookot használ 12 éve (persze nem ugyanazt :D ), én Bridgestone-t 5 éve.

Mindkét típus teljesen jó. Ismerôs gumis szerint 4 évszakosból a Bridgestone a legjobb (azért is van nekem az). Ja és csak szólok, hogy mindegyik M+S jelölt, tehát Nyugaton a hatóságok elfogadják téliguminak.

2017. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez inkább fordítva van. A téligumit tények és tesztek támasztják alá, hogy rövidebb a fékút. Aki meg még nem próbálta, az konokul hisz benne hogy a 4 évszakos is van olyan jó.

Magad is tesztelheted könnyen, és rájössz hogy a tények makacs dolgok. De az nem összahasonlítási alap hogy "12 éve azt használok, oszt jó az."


Az extrémebbek még abban is hisznek hogy az egész egy nagy gumi összeeskövés, és nyárit használnak.


Azért elmesélem, hogy az udvarunkba enyhe emelkedőn kellett felmenni, és amikor már ki Volt taposva a hó, a 4 évszakossal csak szenvedtek, meg elkapart, amíg a téligumival a haver simán felment.


Lehet hogy egy kereszteződésnél majd pont ezen múlik, hogy belecsúszol valakibe. Mondjuk ez a te bajod, te mész maluszba majd.

2017. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ja és csak szólok, hogy mindegyik M+S jelölt, tehát Nyugaton a hatóságok elfogadják téliguminak."


Németeknél még a Trabant is kap TÜV-öt attól még minden csak nem biztonságos.


Egyébként német cégnél belső használatra (ezt is vizsgáztatják) nekünk is 4 évszakost tesznek fel, csúszkálunk is rendesen az első dérnél tél elején.

2017. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a mi éghajlatunkon tökéletes?


szerintem nincs olyan gumi ami minusz 30 fokban is úgy teljesít, mint plusz 35ben...

2017. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
MICHELIN CROSSCLIMATE.Egy picit olvass utána.Ha megfelel az elvárásaidnak,vedd meg.Nem rossz ez a gumi...
2017. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Igen, próbáltam a téligumit. Michelint. És kürvajól tapadt!

Én nem azt momdtam, hogy a téli az rossz mert nagyon jó. Egyértelmű, hogy hidegen jobban ragad, mint a 4évszakos. Csak éppen a média elhiteti a teljesen hülye emberekkel, hogy a 4 évszakossal megdöglesz, a télivel meg taposhatod neki, mintha muszáj volna. És az emberek elhiszik. A havas úton mennek vele, mint a szárazon, és törik össze az autót. És ez bizony a média felelőssége.

Másrészt, aki engem karóba akar húzni, amiért 4seasonnel járok, attól szeretném megkérdezni: a gumid az teljesen jó. Ez oké. És a féltengelyeid? A szilentjeid? A csillapítóid? A lengőkarjaid? A rugóid? A tornyok merevsége? A kormányműved? Mert a gumi mellett ezek is mind-mind felelősek az úttartásért és a fékútért. És egyáltalán van fent normális ablaktörlő lapátod, hogy lássad, mi előtt kéne fékezned?

Teherautót se vezessen senki, mert a nagy tömeg és a légfék is növeli a fékutat. Motorra se üljön senki, mert kicsi a tapadó felület és kanyarban nem tudsz beleállni a fékbe vele. És egy 5 éves sz rrà keményedett téligumi tuti jobban fog, mint egy vatta új 4season?

Nem támadás ez senki ellen, csak egy kis gondolatébresztő! Nem vagyok ellene a téli guminak, mint írtam, nagyon jó és hasznos! De ugyanakkor nem jelentheted ki a 4seasonre hogy használhatatlan, mert nem az, valamint a fékút is többismeretlenes egyenlet, nem csak a gumin múlik. És a téligumi propaganda a jelenlegi formájában igenis veszélyes, mert a túlhypeolása túlzott magabiztosságot - felelőtlenséger szül.

2017. febr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tomcatters ***** válasza:

Szerintem, azt senki nem irta, hogy havas uton mennek vele mint szarazon ,legalabbis akinek van egy kis esze, az a legjobb teligumival sem megy gyorsabban, mint amennyire az utviszonyok megengedik :D No de egy hirtelen veszfekezesnel a jo teligumi egy 4 evszakossal szemben elonyben van illetve emelkedokon is :D Erre van is egy jo peldam... Egyik automon Michelin pilotalpin van , Masikon Firestone winter, aMichelinnel siman kialltam az udvarbol, ellenben a masikkal kicsit megszenvedtem (mind a ket gumi kb 3 eves )Illetve masik , nyaron is amig nem esik az eso, addig jo a 4 evszakos, de ha esik, mar szinten alulteljesit egy jo teligumival szemben :D

(UI En telen teligumikat, nyaron nyarit hasznalok)De ha valasztanom kellene, akkor inkabb egy minosegi teli mind a 4 evszakra :)

2017. febr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Énszerintem több értelme van venni egy rendes téli gumit egész évi használtra mint egy 4évszakosat. Saját példám, hogy a céges transporteren 4évszakos gumi volt és hóban életveszély volt vele közlekedni. (valami pár éves bridgestone volt alatta a megfelelő váltómérettel 15"-on)
2017. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!