Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2 HTP Skoda Fabia kb.3000es...

1.2 HTP Skoda Fabia kb.3000es fordulatszámnál 105 körül megy. Na most ha autópályán 4000es fordulatszámon megyek vele több száz kilómétert gyakran, mire számítsak a motortól? Bírni fogja hosszú távon?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne bírná?
2017. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ennek még nem jártam utána, nem is hallottam még, meddig lehet pörgetni a kocsit, hogy ne sértsem vele a motort. 4000es fordulatom már elég morgós a hangja. Mint egy kávédaráló.
2017. febr. 27. 17:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, simán bírja, a tévhittel ellentétben a nagy fordulat nem árt a motornak. Viszont a nagy tehelés igen. Tehát ha mondjuk az érdi emelkedőn végig 5-ösben padlógázzal akarsz felmenni, akkor az nagyobb pofon a motornak, mintha sík úton megtennél 200 kilómétert 140-nel, 4500-as fordulaton.

A másik dolog: vigyázz ezzel a motorral, mert szar a vezérlése gyárilag, nehogy pont nagy tempónál menjen szét.

2017. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem arra való. Amúgy is vezérlésproblémás rühes csühögő motor. Már a hangjától rosszul vagyok.

Az 1.4 jobb választás lett volna, jobb motor, 3200-t forog autópályán ami még ok.

De ha már ez van cseréltess olajat előírás szerint és ne a legolcsóbbat vedd. Ennyit tehetsz.

2017. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mért ne bírná? 4000-es fordult egy benzines motornak semmi. A tiltás gondolom valahol 6000 körül lehet. Addig nyugodtan használhatod, a tiltást nem kitolásból találták ki.

4000-es fordulat egy kis szívó benzin motornál 130km/s sebességnél nem kirívóan sok, teljesen általános.

2017. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 6000-es fordulatot is csak legfeljebb a pénztárcád nem bírná. Mivel jóval többet fogyaszt ott.

Mondjuk autópályázáshoz nem HTP-t kellett volna venni...

2017. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha beteszel a hátsó ülés helyére két benzines hordót, akkor egy teljes olajcsere ciklust is lemehetsz vele megállás nélkül, akár 5000/perc fordulaton, attól sem lesz baja.
2017. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég annak a 110-es tempó is, emelkedőnél meg válts vissza, és inkább huzasd kicsit. Sajnos volt szerencsém ilyen autóhoz. Ezzel indultam el, át az Alpokon hazafelé, sík úton is érezte a kinzást, mikor próbáltam előzni 3-4 kamiont, aztán rájöttem hogyha haza akarok érni vele, akkor leadok a tempóbol. A gondok ott kezdődtek, mikor 60 km-en volt 15 emelkedő, abbol 2-3 olyan emberes fajta, ekkor már a hőfok is ment felfelé. Az átlag tempót vehetjük szűkön 90-nek. Egy szenvedés volt vele hazajönni, de mivel a saját kocsim otthon volt, muszáj voltam ezzel jönni. Egy hét múlva mentem vissza, de az Alfa 159-emre akasztottam egy trélert, és azzal húztam vissza a Fabiat. A fabia nem pályázni való, legalábbis ezzel a motorral, ezt bizonyítja, hogy mikor visszaadtam a gazdájának, nem ment vele 30 km-ert, a vezérlés összeszarta magát, azt kifizettem neki, mert én hajtottam a 3 hengeres csodajószágot.
2017. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem ilyen kocsim van, skoda fabia kombim, 1.2 htp motorral. Tépek vele, mint állat. Nő létemre. Semmi baja nem lesz, 130-al 4000es fordulattal minimum hanggal lehet száguldani. Kérdés, ki használta előtte. Az enyém 2008as. Egy nyugdíjas házaspár vezette. Az elején fél óra volt, mire felhúzta magát 90 km/h sebességre. Egy hónapig gyakoroltunk. Húztam a wv motort, ahogy illik. Aztán belejōtt a dolgába. Azóta 1es sebességben fel lehet húzni 50km/h sebességre hörgés nélkül. 10 ezer km-enként olajcsere! Az enyém láncos, soha nem volt cserélve vezermű. Nem is kell. Egy év alatt 45ezer kmt vezettem vele. Most van benne 130 ezer. Pontosan egy éve vettem. Hajtsd, ne félj. Bírja. Ha csörög, zörög, szakszerviz!! Pikk pakk megoldjak.
2017. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 2008-as fabiába nem a kezdeti 40 kW-os motor van, mint az elődökbe.
2017. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!