Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 125 -ös motort vegyek?

Milyen 125 -ös motort vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Motort szeretnék vásárolni.

90KG vagyok, 18 éves, 185 cm magas. Motorvásárlás előtt állok, vannak kiszemeltek, de gondoltam ide írok előbb.

Tehát jobban városban használnám rohangálni és suliba járásra (25km) esetleg néha elmenni ksiebb túrákra (~50-60km). Fontos lenne picit a fogyasztás, mivel most eléggé felment a benzin ára, kérdéses hogy 2 üteműt vegyek, vagy 4 üteműt. Tapasztalatom nincs a motorszereléshez. Ez lenne az első motorom, tehát 125 nél nem akarok nagyobbat. Szerintetek milyen motor számomra az ideális? Jobban Enduro motorokat szeretnék, mert szerintem bitang jól néznek ki. De jöhet még Supermoto is, TALÁN sport/gyorsulási (mint a cbr 125)



2017. márc. 1. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Honda CBF125. Fogyasztásban nagyon jó és a méretei sem rosszak. Ajánlanám az Yamaha YBR125-öt is, de az talán nem lenne olyan kényelmes. Ha szempont a fogyasztás akkor kétüteműek kilőve. Valahogy azt veszem ki a szavaidból, hogy 125cc felettire is van jogsid, akkor meg szerintem abszolút érdemes lenne a CBF250.
2017. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de csak 125 öset akarok, csak arra van jogsim :)
2017. márc. 1. 20:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Mz ts 125 és kis neten való keresgélés után szerzel hozzá 150 hengert majd igen csak nyomatékos lesz adsz neki egy szép szint és csaj mágnes lesz imádják a bukszák retrós vagány csinos szexi :D ahogy 90 felett bizsereg a kis seggük azt egyenesen megköszönik :D hagy ezeket a 4t modern vackokat ugy is kinövöd és idő elteltével nagyobb vasra vágysz... az MZ kell neked fiam
2017. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
MZ TS nagyon régifajta, és szerntem csúnya. Ha 2t akkor csak DT 125 vagy ilyesmik jöhetnek szóba. Vagy KTM EXC 125. Enduro vagy SM a kedvencem
2017. márc. 3. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Ah nincs ízlésed :( aki az Mzre azt mondja csúnya az sztem nem is e világi teremtmény .
2017. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt egy link az új 125-ös kis spórológép yamahához. Szerintem érdemes megvárnod míg kiadják itthon ezt a típust, nagyon jól fogsz járni vele. Itthon április közepétől kezdik forgalmazni 938 ezer forintos áron. 2liter/100km-ből el lehet majd járni vele.

[link]

2017. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
10,5 LE... 90 kiló vagyok kb, de lehet hogy 95, semmit nem tudna az a motor alattam. Lehet hogy mégis 2 ütemű kell.
2017. márc. 7. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
4 ütemű 125-ből egyik motor se tud alattad semmit akkor. Vagy keveset eszik, csak tankolni meg olajat kell cserélni és kivisz a világból. Vagy sokat eszik, jól megy és lehet generálozni 3-4évente, attól függ mennyit mész meg hogyan. De azt is tegyük hozzá, hogy a legálisan használt 2T 125 se fog sokkal jobban menni, mint a 4T, ugye a 125-ös teljesítménykorlát miatt. Ahhoz ki kell hozni belőle a lóerőt és máris nem vagy legális, mert lesz belőle 25-30lóerő. És ezen a ponton lenne a legjobb kompromisszum, ha letennél egy korlátlant vagy A2-t és akkor 250-es CBF vagy GS500 mindent teljesít. Keveset eszik, egész jól megy, és soha nem fog tönkremenni.
2017. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De érted hiába eszik keveset, alattam menne kb 60 as utazóval... valóban 2 üteműt kellene néznem szerintem. Yamaha DT 125 ről jó vélemények vannak, és megbízható is azt mondták. Más?
2017. márc. 8. 11:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért 90kg nem a világ vége. A 80-as utazó megvan nálad is, csak nem fog olyan jól gyorsulni. Bár kérdésre választ kapnál ha kipróbálnál egyet, mondjuk a haverodét.
2017. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!