Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tilthatott le a motor?

JoeBull kérdése:

Miért tilthatott le a motor?

Figyelt kérdés
Tegnap 90-ről 100-ra gyorsítás közben kivillant a chek engine lámpa és elment az erő a kocsiból, visszakellett váltanom 2-3-asba és rángatott is.Leállítottam a motort, majd újraindítottam elgurultam még vele a legközelebbi parkolóba kb. 800 m-re 30-40-es tempóban és közben rángatott egy kicsit, mielőtt leállítottam a parkolóban az autót, szépen ketyegett alapjáraton és semmi hibaüzenet.Hívtam taxit és otthagytam a kocsit estére.Ma elmentem a kocsiért és pöccre indult és semmi baja, mintha mi sem történt volna, simán hazajöttem vele!Legutóbb a shell kútnál tankoltam vele, egyik ismerősömnek szokta a suzukija csinálni ha ott tankol,hogy a chek engine lámpa világít, de neki nem tilt le a motor, de ha máshol tankol akkor nwm villan ki a chek lámpa.Lehet ez rosszminőségű üzemanyag miatt???Vagy mi lehet a baj?

#ChekEngine
2017. márc. 4. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A rossz minőségű üzemanyag vagy a félretankolás tud ilyet. Esetleg két konkurens kút eltérő adalékokat használ és azok nem kompatibilisek egymással. De hallottam már olyanról is hogy a ritkán használt "prémium" üzemanyag kútfejéből kerülhetett szennyeződés a kocsiba, a "normál" üzemanyag meg 5 évig hibátlan volt előtte ugyanazon a kúton és ugyanannál a kocsinál.
2017. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy a Check engine lámpa után jobb ha ránéz egy szerelő is. Meg érdemes leellenőrizni a szokásos dolgokat (pl olajszint).
2017. márc. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyújtótrafó volt a bűnős! Cserélve lett+ kapott 4 új gyertyát is!
2017. ápr. 4. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!