Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néha fehéren füstöl az autom...

Laciaria kérdése:

Néha fehéren füstöl az autom és nem tudom hogy normális_e?

Figyelt kérdés

Szijasztok :)


2000 köbcentis dissel

Bmw fehéren füstöl ,de nem mindig csak néha ,de akkor hidegen is melegen is. Az autoval mi den nap járok és jol indul stb...nem lehet észre venni semmit azon kivül hogy füstö (Néha).



Mi lehet a baj ???



2017. márc. 4. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Feher fust = vizgoz. Szerintem kb. annyi az autodnak, ha a hutoviz a motorba kerul, ott blokkrepedes vagy komplett hengerfej-tomites ateges lesz.


Mivel annyi eszed nem volt, hogy a 2000 kobcentis dizelen tul tovabbi adatokat adj meg az autorol, javasolnam a TV2-n mai napig futo jos-musorokat felhivni, ok belelatnak 150 kilometerrol is a fejedbe meg az auto motorjaba.

2017. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kocsinak a pontosadatai


évjárata 2002,


318 as E46 2000kbc dissel 88kw

2017. márc. 4. 18:45
 3/10 A kérdező kommentje:
De viszont csak néha csinálja és nem fogy a viz belöle
2017. márc. 4. 18:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez van.

Fehér füst, (néha kicsit sötétebb, de semmi más, ilyenkor kicsit olajszagú, de tényleg minimálisan).

A víz nem fogy, az olajat folyamatosan néztem, semmi gond.


Én is gondoltam mindenre, és 100 féle dolgot mondtak már, de úgy tűnik, hogy a szelepszár szimeringek közül van amelyik átengedi a cuccot, így attól függően, hogy épp milyen "állásban" állt le a motor, vagy füstöl vagy nem.


Legalábbis nálam ez az uccsó verzió, és ezzel a panasszal kerül szerelőhöz.

2017. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

A hengerfej meg minden más cuccnál amit pl. az első is írt, MINDIG füstölnie kéne.

2017. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

És kiAz lenne a kérdésemsem pl..ha a szelepszár szimering ugy ahogy emliteted az árban menyibe fog kerülni nekem persze csak kb.....

2017. márc. 4. 19:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Elözönen neked is bmw e 46 van??
2017. márc. 4. 19:35
 8/10 A kérdező kommentje:
A szelepszár szimeringek cseréje kb..menyibe fog kerülni nekem??
2017. márc. 4. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem amcsi kocsim van, úgyhogy nálam drágábbak az alkatrészek.

Úgy alapból a szelepszár szimering nem drága, készletben veheted, 2-3 ezres kiadás kb.

Csak attól függ, hogy ez mellett mit kell megbontani, kicserélni, stb.

Nekem első körben 100-150 körüli összeget mondtak a szerelőnél.


De ebben benne vannak az alkatrészek, a munkadíj meg a szükséges mellett a kevésbé szükséges javítások.

Tehát nem csak szimering csere, hanem hengerfej sikolás, tömítések (nekem külön csináltatni kell), vezérmű szíj, stb, stb, stb.


Ha a lehúzást leszámítjuk, akkor szerintem kb. 70-ből ki fog jönni.


De mielőtt bármit is veszel, tudd meg, hogy mi a baja a kocsinak biztosan.

2017. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszpkat :)
2017. márc. 7. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!