Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai autók kasznija hol van...

A mai autók kasznija hol van megerősítve, hogy sokkal masszívabb ütközéskor, mint a régiek?

Figyelt kérdés

Lánglovagokon szoktam nézni ütközéseket, régebbi, masszívnak hitt autókat úgy kell lehajtogatni az utasokról, ha egy mai autóval ütközik.

Nekem is egy régi vacakom van, de nagyon megbízható, olcsó fenntartani, de se légzsák, semmi.(nem swift)

Mellettem meg úgy száguldoznak, talán érthető is, ha ütköznek, nagy valószínűséggel nem lesz bajuk.



2017. márc. 5. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Az utascella amiben ülsz. Az eleje és hátulja puhább, ott gyurodik, amikor valaki koccanás és azt nézi mi történt össze az nem minősíti az autót. Ahol gyurodik az lassítja az autót. Régi USA autónál volt hogy a kocsinak nem lett baja az utas meghalt leszakadt a tüdeje etc mert a kocsi nem gyurodott. Szépen osszehajlik az eleje és a hátulja, ahol az utas ül az kemény acél. Ha a kocsi csattan kilazul a kormány, pedálok minden ami veszélyes lehet. Kb ennyi, ezek vannak profin megtervezve. Az autó rogyhat össze ez nem számít, már egy kisebb ütközéskor is totálkárosra törhet, az utasokat védi.
2017. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vacak telefon átírta a szöveget de remélem érthető.
2017. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagynak nekik gyűrődőzónát, hogy ott törjön az autó, nem az utascellánál. Illetve a kritikus pontoknál erősitett, nagy teherbirású acélt alkalmaznak. Úgy van kitalálva minden, hogy ne a kormány, meg a műszerfal vegye át az ütközés erejét, mint a régi autóknál, hanem inkább a motorház részei.
2017. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes lehet egy ilyen kaszni, majd egy bontóban megnézem egyszer, ha találok ilyen újabb verdát.
2017. márc. 5. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!