Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbontóból alkatrész?...

Autóbontóból alkatrész? Pontosan hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Tehát autóbontó. Ezt most úgy kell elképzelni, hogy én bemegyek a telepre, jó napot kívánok, keresek egy autót, amiből nekem kell alkatrész és azt én magam kiszerelgethetem? Fizetek és viszontlátásra?


Szakmában vagyok/leszek, de sosem jártam bontóban, illetve nem hallottam efelől hogy s mint van ez, ezért a segítő válaszokat előre is megköszönöm!



2017. márc. 6. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnt már a magad uram bontogatás. Túl sok mindent loptak el szerelgetés közben az ügyfelek és egyre drágábbak az alkatrészek. A bontós vagy leveszi neked polcról, vagy megvárod amíg kiszereli, vagy lefoglalózod és másnapra kiveszik (pl egy motort).
2017. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont, hogy van egy jópár bontó, ahol magadnak kellene kiszedni, mert elég tetű munka, ember meg kevés.

Legtöbb helyen csak főnökkel találkozok már, alkalmazott alig.

Az meg, hogy polcon van, azért nem kultiválják nagyon, mert különböztess meg 500 típus közül egy lendkereket pl.

Vagy főfékhengert.

motortömböt, stb.


Lehetőleg ne nyakkendőbe menj, fehér zakóban.

2017. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Előrébb nem jutottam sokkal, de köszönöm a válaszokat! :)


#2 Haha,nem terveztem :D


Egyébként egy kis belső felújítás lenne, nem motorikus dolgok és azért lenne jó magamnak, mert elég macerás elmondani hogy: "Ez meg ez az autó, a műszerfal közepén az a kb 8x15 cm-es műanyagrész...", illetve néhány tényleg apró dolog ami már nálam elég sérült.

2017. márc. 7. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elég sok bontóst ismerek Pesten, de sehol sincs szedd magad szét akció. Rizikós is lenne a bontós számára, mert miközben az ügyfél bontogatja a gépet kap egy esetleges NAV ellenőrzést, senki nem mossa le róla, hogy feketemunkást alkalmaz. Az pedig akár milliós bírságot is jelenthet.

A polcon tárolt alkatrészek azonosításához egyszerű festékfilcet használnak. Ráírják, hogy mibe való (típus, évjárat, motorkód stb..) és annyi.

2017. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. márc. 8. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!