Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Mi lehet a probléma?...

Simson244 kérdése:

Üdv! Mi lehet a probléma? Renault Clio 2002 1.5 DCI SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Üdv! Adott egy renault clio 2002-es évjáratú 1.5 DCI és segítenétek hogy mi lehet a problémája? A probléma jelensége hidegen nehézkesen indul, az izzító lámpa világít folyamatosan azon is gondolkoztam hogy az izzító relé lehet a probléma de, alapjáraton rángat a motor. Az adagoló el lehet koszolódva ? az izzító gyertyák jók! Vagy valami számítógépes problémája lehet ? Sürgős!! A válaszokat előre is köszönöm
2017. márc. 9. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ki kéne olvastatni autóvillamosságissal. Egyébként én biztos vagyok benne, hogy elektromos hiba lesz. Bár benzines Clio-m volt, de hasonló sz*rságokat rendszeresen csinált. Mindig elektromos volt.
2017. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adagoló nem lehet elkoszolódva. Inkább EGR szelep lehet a probléma. Nézd meg és takaritsd ki.
2017. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az izzító folyamatosan világít akkor éppenséggel nem izzít, hanem hibakódot akarna jelezni, csak nem értem, hogy erre miért nem a Service feliratot használja, tipikus francia autó.

Lehet szonda meghülyülés vagy eldugult EGR is, egyszer érzékeli utána letilt és alig enged menni. El kell vánszorogni vele egy szerelőhöz. Sajnos ezek már nem Ladák, hogy kettőt belerúgok és továbbmegy.

2017. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hiába takarítja ki, a hibakód nem fog eltűnni, nem fog normálisan menni utána se. Én is megcsináltam egy 1.5 DCi-vel, csak másik típusban.


Sajnos ezek pont a híresen vacak motorjai a Renaultnak, könnyen lehet, hogy már kormol is és azért is dugul el hamar az EGR. Akkor viszont lehet nekiesni a motornak komolyabban is stb., mert újra eldugítja különben.

2017. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) de kmlömben izzítani izzít de én nagyon a relére gyanakszok meg "rövidet" izzít állítólag. Nem az én kocsimról van szó hanem a barátnőmé csak már így is rengeteget volt szerelőnél ugye ékszíj csere stb., stb. És most meg az izzítás visszajelző világít de, majd körbenézem a kocsit amit leírtatok remélem hogy segít :)
2017. márc. 9. 17:39
 6/6 anonim válasza:

Szia,

sikerült megoldani?

2019. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!