Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a kocsimnak?

Mi baja lehet a kocsimnak?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult, hogy kigyulladt az akkumulátor ábra, illetve már kétszer az, hogy check engenie.


Mi lehet a baja?


2008. okt. 12. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg az akkud már a végét járja, ezt úgy tudod ellenőrizni h fogsz egy multimétert és egyenáramú mérésben figyelve a polaritásra és a méréshatárra rámérsz az akkura terheletlenül ekkor kb 12,5-13V-nak kéne lenni majd megkérsz valakit h indítson rá és figyeled a feszt indítózás közben is. Nem szabad 11 V alá esnie a fesznek az akkuban miközben forgatja az indítómotort. Ha mégis akkor csere. Ha az akku mérés alapján jó akor menj el valakihez aki rá tud a fedélzetire csatlakozni számítógéppel és kiolvassa a hibát mert azt a kocsi behatárolja magának.
2008. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is: kocsid típusa? Amúgy lehet hogy a töltésed nem jó pl. generátor bronzkeféi elkoptak vagy a generátor melletti egyenirányító diódasorod ment el. Kérlek írd meg az autó típusát és akkor pontosabbat tudok majd írni. Meg az akkud idejét amióta használod a kocsiban.

Üdv: z

2008. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Suzuki Swift, a régebbi típusú.

2 éve az enyém, mielőtt megvettem, állítólag új aksit raktak bele.

2008. okt. 13. 08:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ezt a választ írtad volna akkor tényleg azt mondanám én is h ellenőrizd a generátort mert hátha szar a töltés, de az a kocsi olyan mint a csótány úgyhogy maradjunk mégis meg az első verziónál, mégis csak az akkunak lehet nyűgje mert Suzuki Swift 1 generátorhoz még nem kellett nyúlni.
2008. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
különben ha nem gondozásmentes az akku és te nem gondoztad pl desztvíz utántölt akkor 2 év lazán elég ahhoz hogy kipurcanjon.
2008. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ok, köszi. és mennyibe kerülhet egy új aksi?
2008. okt. 13. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Márkától függ. Az 1 literes suziba asszem a 44 vagy 55 Ah-s bőven megfelel, ezekből 15 rongy körül már egész használhatót kapsz. Csak összehasonlításképp én a motoromba 6V-os 12 Ah-s akksit kb 5-6 ezer körül tudnék venni ha rászánnám magam, de abba nem muszály. ha van olyan ismerősöd aki márkakerbe vagy szervízbe dolgozik akkor annak megfűzheted a fejét h nem e tud valamilyen gyárilag használt akkut valamivel a bolti ár alatt szerezni, mert van ez a kibaszás h a bolti akkukat kb1,5 évvel rövidebb élettartamúra tervezik mint azokat amiket a gyárban tesznek akármelyik kocsiba hogy 4 évig ne kelljen azzal is foglalkozni mert lehet h belecsúszik a garanciába és az a gyártó számlájára megy. Ezért érdemes ilyen úton szerezni. Pl fél éve a Fabiaba nekem Opel márkakeres haver szerzett akkut mert jobbat kaptam bolti áron. Csak a külső méretekre és arra figyelj hogy a pólusok hova esnek, mert az néha eltér a szokottól h melyik oldalra teszik a +-ot és esetleg nem fog elérni odáig a bekötőkábel. Vagy még jó beszerzési lehetőség ha némi alkutehetséggel megáldott bontóst nézel meg és valami frissen érkezett Suziból megveszed a használható akkut mondjuk 8 rongyért, de azt előtte tedd be és mérd ki indítózás közben h megfeleleő e az állapota vagy ha találsz rajta gyártási évet azt keresd először. 2 évnél ne legyen idősebb ha gondozásmntes kivitel.
2008. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Okj, megpróbálok ismerőst keríteni. De szerinted meddig tudom kihúzni még ezzel az aksival?
2008. okt. 13. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy még egy hónap de az is lehet hogy holnap reggelig. nekem úgy állt le a Skodában hogy megálltam a kapubehajtón mikor beálltam volna a garázsba addigra mintha elvágták volna. Szóval akármi is lehet. legrosszabb esetben betolod ha nem indul, a swift kb olyan komplikált szerkezet mint egy Simson: fejetlenül is elvonszolja magát!
2008. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi probléma nem volt még vele. A barátnőm 1 évvel később vett egy Daewoo Lanos-t, abba már aksitól kezdve mindent kellett cserélni. Ebből a Szempontból szerencsésnek mondom magam.
2008. okt. 13. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!