Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt sokat a Renault...

Miért fogyaszt sokat a Renault Megane 2 kombi dizel 1.5 dci 105LE-s autóm?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy városban 5,5 literrel elmegy. Én dugóban megyek munkába és dugóban haza is, ez napi összesen 25 kilométer. Igy jön ki a fogyasztás 7,5 - 8 literre. Mi lehet a gond? Leszámitvan a triviális megoldásokat (lyukas a tank, nyélgázon egyesben megyek, piroslámpánál parketta, stb.)

Autópályán, autóúton 5 literes a fogyasztása, az rendben van, akár 4.5-re is lemegy, ha akkor nullázom ki a számlálót, amikor felmegyek az autóútra, és 90 körül megyek.

A számlálót már csekkoltam, 0.1 literes pontossággal méri a fogyaszást (teletank, üzemanyag leosztva a megtett 100-kilométerekkel, ezt többször eljátszva)


2017. márc. 10. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Dugóban araszolásnál nem sok értelmét látom a fogyasztásmérésnek.

Az én autóm 90-nél 6 l körül eszik, télen, helyben, rövid távokon dugó nélkül meg 13 litereket számolt. Ez van, az lenne a csoda, ha ugyanannyit enne. Aki azt mondja, az övé 5 és felet eszik, annak mondd, hogy a tied meg 4 és felet.

2017. márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert ennyi. Az hogy mit írnak. A legjobb egy ismerős egy Diesel új terepjáróval. Neten olvassa 9 litert eszik, neki 13 körül van.

Szerelteti költ rá kínlódik, majd a végén pár embertől aki szerint 9 litert eszik kérdezi: mennyi kmt mesz el mennyi üzemanyaggal ? És kiderült soha nem tudták a fogyasztást kiszámolni. Van a másik réteg: mindig ketezerert tankolok és megmondja a frankot. Városi közlekedés: 6.5 litert eszik varosban a boszme nagy benzines. Mondom, lehetetlen nekem az van 11 litert beszippantja. De de higyjrm el csak városban jár.

Később kiderül, vidéken lakik Budapesten dolgozik, napi 40 kmt autozik es 2 piroslampas kereszteződés van a munkahelyeig, de reggel 6ra jár és 3 előtt indul haza hogy ne legyen dugó.na neki ez a városi közlekedés.


Így vedd a véleményeket

2017. márc. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennek a városi fogyasztásmérésnek soha nem láttam értelmét, mert az egyik Hódmezővásárhelyen méri, a másik meg Budapesten, full dugóban. Mikor egy fél óra alatt mész 1 kilómétert araszolva, akkor nincs is mit mérni a fogyasztáson, szinte órában kellene mérni a fogyasztást. Elinduláskor minden autó sokat fogyaszt, és te 1 km alatt a dugóban lehet elindulsz 100x is. Ennek fényében a 7,5-8 literes fogyasztás nagyon korrekt. Ha országúton 4,5-öt eszik, akkor nincs annak semmi baja.
2017. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért csodálkozol hogy dugóban sokat fogyaszt? Ez nem az autó baja. Persze dugóban sem mindegy hogy hogy vezetsz, érdemes arra törekedni hogy minél kevesebbet kelljen fékezni.
2017. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!