Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionokon hogy lehetnek még...

Kamionokon hogy lehetnek még a mai napig gallytörő rácsok? Az EU-s csatlakozáskor betiltották ezek használatát (kivéve talán erdészek/vadászok). De egy kamionnal ritkán mennek szarvasra, vagy őzre - mégis ott van néhányon a rács.

Figyelt kérdés

2017. márc. 11. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon ha erdészeti tevékenység is be van jegyezve a cégbe, akkor lehet. Az EU-s csatlakozás előtt sem nagyon voltak errefelé ilyenek.

Vannak országok ahol lehet ilyen a kocsikon.

2017. márc. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, aki szimpán csak divatból felrakja, mert jól néz ki rajt. Legalábbis kicsit robusztusabb tőle.
2017. márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert szépek.
2017. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
de miért lett betiltva?
2017. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha te vagy a gyalogos, mikor ütközéskor neked megy a gép - és egyébként túlélnéd, de a rács megléte miatt - kinyiffansz.
2017. márc. 12. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:
rács nélkül se sokkal jobb szerintem ha neked megy :D
2017. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyalogosszempontból nagyon problémás, de nem csak kamionoknál, terepjáróknál is. Mennek azok lassan is ám és ha elé lépnek, akkor a puhább, nagyobb felülethez csapódva sokkal nagyobbak a túlélési esélyek, a kisebb sérülések. Míg egy keskeny csőhöz vágódva rögtön jönnek a törések stb. le is bénulhat élete végéig.


Nekem a régi pickupon volt, de ma ha újra olyan kocsim lenne leszedném. Védeni nem véd semmit, pár csavar tartja alul az egészet egy vékony lemezre rögzítve, egy fatörzsnek koccanva simán elhajlik a francba. A bokrokat meg ellöki a kaszni is nem kell rács hozzá, meg eleve a bokor ezer ága benyúlik a rácson túl és ugyanúgy gányolja a kasznit is.

Ebből következik az is, hogy a jó gallytörő az nem az amiket a kocsik nagy részén látsz, mert azok csak díszek, semmirevalóak. Ellenben a gyalogosnak a derekát frankón eltörheted vele.

2017. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a neked megy dolog hülyeség szerintem. Ha egy alacsony építésű személyautó üt el, akkor az leüt a lábadról és arccal megkínálod a géptetőt. Ez esetben fontos, hogy megkapja az 5. csillagot az autó, mert akkor te sem törsz ropira - egy bizonyos sebességhatárig.


Ha egy kamion üt el ugyanazzal a tempóval az teljesen már, a homlokfelület magasabb, mint egy gyalogos így sz simán felborít és az aszfalt adja a másikat. Oké, műanyag az eleje de több mint fél centi vastag ami azért kemény ám, egy olyannal akárkit pofán csapsz az tuti sírva fakad és hol van az még az 50-es tempótól.


A terepjáró/pick up az megint más eset, mert viszonylag magas, de nem sík felületű, azzal tényleg lehet medencét törni, szerintem gallytörő nélkül is.


Igazából ezek a dolgok 30-40km/h-ig fontosak, a felett lényegtelen. Ha elcsap egy nyerges vagy egy pick up 90-nel, akkor tökmindegy mi van az elején.


Már csak az a kérdés, járnak e kamionok olyan helyen, a hol fokozott kockázata van a gyalogosgázolásnak, szerintem nem kimondottan.

2017. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Sziasztok.Én éjszaka járok főleg nyerges szerelvénnyel,mikor a hónapban az 5. Őzet ütöd el(köd,bokrok,100% ban mellékutakon közlekedve ahol esélyed sincs észrevenni)nagyon nem mindegy,hogy csak le kell slagozni a gallytörőt vagy cserélni az elejét,lámpákat esetleg tovább se tudsz menni.Jó dolog az a gallytörő főleg ilyen felhasználásnál mint én,nem a pistike ignisére ráfaragva.
2020. jan. 11. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!