Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kikönyökölt a ladába a hajtóka...

Kikönyökölt a ladába a hajtókar. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2104es 1500-s ladámba kikönyökölt a hajtókar. Meg-e leher javitani esetleg, vagy csere és átkell íratni a motorszámot az okmányirodába? Esetleg a motorszámot átütni? Normális válaszokat előre köszönöm.:)

2017. márc. 12. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Le kell adni egy bontóban és autót venni. Ez az ésszerű.


Másik lehetőségek: Ha motorszámos akkor igen, kell venni egy új motort, átiratni stb stb. Többe kerül, mint amennyit az autó érni fog ha elkészül.


Átütni a motorszámot? Első műszakin, vagy eladásnál az eredetvizsgán kibukik a dolog, ahogy az első balesetnél is. És lesz egy nulla értékű autód meg még fizethetsz is.

2017. márc. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Tudom milyen érzés, nekem 120-as Skodába könyökölt ki... fel lett újítva, 17 éve történt akkor volt 30 ezer.


Sajnos olcsóbb ha veszel egy új Ladát. Vagyis úgy újat, hogy másikat ugyan olyat, ezt meg megtartod alkatrésznek.

2017. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

ilyen velünk is előfordult..vettünk egy másik blokkot de adásvételivel, aztán kicseréltük..érdekes módon a műszakin senki nem szólt hozzám, pedig nálam volt a papír..ezek az autók már igazán nem érdeklik őket..


vedd ki a régit, pattints be egy másik használtat, oszt jónapot.


papírod legyen kitől, mikor vetted...

2017. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Inkább vegyél egy másik motort, megjavítani nem célszerű, okmányirodában átírják. Csak valami papírt kell kapjál róla a bontóban.
2017. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz már nagyon agyasnak kell lenni hogy kifektess egy ladamotort
2017. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem én öltem meg, az előző tulaj volt, motorgenerál után állítólag pár száz km után megadta magát. Én már igy kaptam, jelenleg 1,3-as motor van benne.

2017. márc. 12. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérj AF motorszámot (akkor adnak, ha nem lehet kiolvasni a gyárit). Ez egy sima fém lap, amibe be vannak ütve a számok. Így lehet legegyszerűbben berakni egy másik motort.

Egyébként ha a kaszni jó állapotban van, akkor én biztosan megmenteném. Tavaly 40 ezerért vettem egy komplett, működőképes 1600-as motort (2106 blokk). Ha most nem is találnál olcsón, legfeljebb 60 ezerből megvan egy új motor (de csak a cserés dolgokat - gondolom hengerfej körül egyben maradtak - még olcsóbban ki lehet hozni).

2017. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt nem úgy van mint az újabb autóknál, hogy minden motorak más a számja. Ladánál a hengertömbbe van beleütve egy szám és minden 1500-as motornak 2103 a motorkódja. (olajszűrő alatt megtalálod) Kell venni egy másik 1.5-ös motort, kicserélni és mehet tovább. Nem kell semmit átíratni ... 25-30ezerért már hozzád vágják. Facebook-os lada csoportokban keresgélj.
2017. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!