Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MELYIKET ÉRDEMES VENNI? Audi...

MELYIKET ÉRDEMES VENNI? Audi A6 (2014) Skoda superb (2017)?

Figyelt kérdés

Audi A6 2014-es 310LE 3.0 TDI 80 000km

Skoda superb 2017-es 280LE 2.0 turbobenzines vadonatúj


egy árban lehet a két auto,a kérdésem,hogy ki melyiket és miért választaná? tapasztalatokat nagyon szívesen hallgatok,előre is köszönöm azoknak akik kkfejtős válasszal segitenek!


2017. márc. 12. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Húha, hát nem könnyű kérdés.

Én is gondolkozom egy 2012 körüli 310 lovas A6-ban, ezért elfogult vagyok az Audival szemben. Viszont a Skoda Superb mégiscsak új autó, benzines is ráadásul, 0 km-el. Ezek az új fullos Superbek már ütik az Audi szintet.

De azért én mégiscsak az Audit venném. Biztos jobban megy, mint a Superb, a biturbo dízelmotorral, két hengerrel több is van benne, mint a Skodában. Meg a 2010 utáni A6-osok ergonómia és kényelem terén nagyon-nagyon toppon vannak, tiszta luxus az egész.

Amúgy most egy 2007-es 3.0 TDI A6-osom van, mindjárt 350 ezer km-mel, és nagyon meg vagyok elégedve vele, a 3.0 TDI motor isteni benne. Ez a Biturbo biztos hogy mégjobb.

2017. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 310-es TDI alapból pályára való hombár állat autó. A superb is hasonló akarna lenni, de mégsem az a 2. A TFSI inkább való városban és a superb méretei miatt sehol sem fog keveset fogyasztani. Meg: Turbó mind a 2-n van. Közvetlen befecskendezés szintén. Tehát már csak az sem igaz, hogy olcsóbb szervizeltetni a benzinest jelen esetben.
2017. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A logikus választás a Skoda a gari miatt, és legalább biztos lehetsz benne nem okoz váratlan költségeket.


Audi már inkább presztízs kérdése.

2017. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 a 3.0 TDI bevállt morot nagyon (nekem 2009-es A6 3.0 TDI van) ezért is a kicsi elfogultság


#2 #3 de valóban a superb az ésszerűbb,csak kérdés mennyit bír a 2.0 turbo motor,mert az eléggé fel van huzva...és okés a 4év gari de utána...!?


köszömöm a válaszaitokat!

2017. márc. 12. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:

A6-ot venném.

Műszakilag egyiksem rossz. Ezért inkább a külsőt nézd. A6 kívülről és belülről is sokkal szebb mint a suberb. És ez nem ízlés kérdése.

Meg a suberb-ben dsg. Mi van az Audiban? Fokozatmentes vagy Tiptronic vagy dsg? Ha tiptronic gondolkozás nélkül vedd meg, ha fokozatmentes akkor is Audit venném, de ekkora motorhoz jobb lenne a tiptronic. Ha meg dsg akkor mindegy.

2017. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 313 lovas biztos, hogy Tiptronic, 8 fokozatú és quattro hajtással van szerelve természetesen.
2017. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!