Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1994 Suzuki Swift 1. 0 kilomét...

1994 Suzuki Swift 1. 0 kilométeróra és az üzemanyag mutató nem működik csak a fordulatszámmérő +a műszerfal jobb oldala világít! Mi lehet a baj? Tegnap vettem de csak most vettem észre! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2017. márc. 13. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eladó tudatta veled a hibákat? Ha nem akkor rejtett hibáról beszélünk köteles a pénzt visszaadni
2017. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudatta! De nekem nem a pénz kell hanem működő km óra :-)
2017. márc. 13. 22:43
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

Lehet hogy csak érintkezèsi hiba, ideiglenesen megjavulhat ha rácsapsz a můszerfalra.


Az is lehet hogy ki kell venni és megmozgatni a kábeleket, a csapkodás nem segít.


Nem tudom hogy van a bekötése pontosan, olyan mintha a fele nem kapna feszültséget. Meg kell keresni hogy hol akad el a dolog és kész is

2017. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Extrás autó, ha fordulatszámmérő is van benne (mert akkoriban a legtöbbe nem szerelték be).

Nehéz rejtett hibának nevezni, ha a kilométeróra nem működik, az elvileg nagyon szem előtt kell legyen, az üzemanyagszint jelző már más eset, de az csak egy "információs" jelző.


A műszerfal világítás lehet kontakt hibás, kilazult a led.

Ellenőrzési lehetőség, hogy felkapcsolod a lámpát, és ököllel rácsapsz a műszerfalra, de inkább szelídebb módon próbálkozz: egyetlen csavar fogja (az óra fölött)a burkolatot, ha kicsavarod, ki tudod billenteni, és megigazíthatod a ledeket.

A kilométeróra és az üzemanyagszint jelző berhelése már inkább szakmunka, ott sok ok lehet.

2017. márc. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mobiltelefonom méri most a sebességet! Világít is,mér is :-) Kérdés hogy mennyire pontos.
2017. márc. 14. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a legpontosabb, GPS alapú a legpontosabb!!!

A műszerfal világítás 99% hogy kiégett izzók miatt van. Nekem mind a 3 ki volt égve amikor megvettem 2001-es Swift Sedant...

A fordulatszámmérőt elektronika vezérli, a sebességmérő viszont spirálos. Ez is lehet a gond, lehet csak kicsúszott, vagy nincs is. :) Persze lehet még csomó hiba, nehéz így megmondani. Sajnos szét kell szedni, ha nem értesz hozzá, akkor NE piszkáld, mert csak kárt okozol!

Az üzemanyag mutató sajnos kényes, ott is lehet 100 hibalehetőség. Lehet összefügg a világítással és egy pl zárlatos, de lehet a tankban rossz a szonda, azt meg jó kis móka cserélni. Sajnos ezt is lehetetlen így megmondani.

2017. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért sem nyúltam hozzá mert analfa vagyok hozzá,több kárt csinálnék mint hasznot! Végül is,fordulatszám mérő van,üzemanyag jelző nem érdekem,km órának meg ott a teló GPS alapú,,ha átléptem az adott helyen megengedett sebességet,kékről pirosra vált és sípol,, kell ennél jobb? :-) Mindenkinek köszönöm a segítséget,ha lesz pénzem el viszem szerelőhöz,addig meg Speedometer pro alkalmazás.
2017. márc. 14. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!