Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kap üzemanyagot a motor...

Nem kap üzemanyagot a motor 50 felet, mti csináljak?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 50-es Ducati motoros CPI-m, és az a kérdés, hogy miért van, hogy megyek teljesen szabályosan 40-es tempóban, kb négyesben vagyok, és akarok egyet gyorsítani, de 50 fölé nem tudok menni, mert ha 50m/h fölé megyek akkor mintha nem kapna üzemanyagot a motor, és amikor vissza esik 50 alá akkor megint megy tovább egyébként szerintem nem 50 a vége, mert már mentem 70-el is vele (természetesen magánutakon)?

2017. márc. 14. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez elég furcsa. Fullad is ? Nincs benne fojtás, 95-ös benzinnel használod, milyen a keverék arány, mennyiért veszed az olajat?

Én elvinném szerelőhöz, de ha akarod hogy gyorsan mennyen akkor sport légszürő, sport kipufogó, gyors gázkar, és kb. 15 km/h-val gyorsabb lesz, ja meg 100 benzin!

2017. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egyébként ment már 70-et, akkor valószínűleg valami nem úgy működik, mint akkor. Szóval átnézés-javítás.

Tél volt, gondolom a motor állt, ilyenkor majdnem magától értetődő egy karburátor pucolás. (De ha nem értesz hozzá, inkább bízd másra, mert különben a következő kérdés az lesz, hogy eltekergettem az összes csavart a karburátoromon, hogyan kell beállítani...)


Amit #1 ír: ha 70-nel mentél vele, gondolom nincs fojtás. A kisebb ellenállású légszűrő meg a másik kipufogó esetleg használhat valamennyit, de se a gázkarnak, se a 100-as benzinnek nincs értelme (előbbi, mert teljesítményt nem növel; a másik mert a kompresszió növeléséről nincs szó).

2017. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
most meg be sem indul, nem bírom a berúgó kart lenyomni, sehogy, ebből szerelő lesz...
2017. márc. 15. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!