Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek fel fogja váltani...

Szerintetek fel fogja váltani a 600-as gyorsasági motorokat egy másik, de ahhoz hasonló kategória?

Figyelt kérdés
Ugye tudjuk, hogy többek közt az Euro 4 bevezetésvel a Yamahát leszámítva az összes nagy motorgyár leállt ezen motorok gyártásával, mert a magas fordulatszámuk miatt már nem bizonyulnak elég környezetbarátnak. Szerintem ezek a motorok vannak olyan népszerűek, hogy nem fognak csak úgy teljesen nyomtalanul eltűnni, a SuperSport VB sem éppen kis nívós versenysorozat, ami csak úgy megszűnne, no meg ugye a Moto2 motorjai is ezekre alapulnak. Én el tudnék képzelni 800, vagy 900 köbcentis 2 hengeres sportmotorokat 10 ezer körüli fordulatszámhatárral. Lásd Ducati 848, 899, 959. (Bár a 959 már inkább 750-es kategória) Na igen, a másik pedig, hogy 750-esből is egyre kevesebb van. Mi a ti véleményetek?

#motor #MotoGP #motorozás #motorverseny #sportmotor #600 köbcentis sportmotor #Suzuki Hayabusa
2017. márc. 15. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
hogy hülye vagy!
2017. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem igazán tudom felfogni, hogyan halhatott ki ez a kategória, ezelőtt 10 évvel még a 600-as volt az Isten, mindenkinek az volt, az 1000-res motor meg csak egy erős ráadás volt. Most meg csak úgy kihal? Nagyon durva ez szerintem. De az egész motor biznisz haldoklik amúgy, alig vesznek új motorokat már a gazdag külföldi országokban is.

Szerintem a 600-asok végét is az jelentette, hogy néhány éve már az 1000-reseken is van ilyen üzemmódválasztó, ahol lehet szabályozni a motor erejét, gyengébb állásban pont olyan, mint egy 600-as motor, de a kedves vevőnek egy gombnyomásba kerül, és máris ott van alatta az 1000 köbcenti ereje. Érthető is a dolog valamennyire, ezelőtt 10+ évvel még nem sok ember mert felülni 1000-res sportmotorra, most bárki megveszi.

Hasonló kategória a 600-ashoz mostanában nemigen fog születni, elvégre most láthatjuk, hogy nincs rá kereslet.

2017. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Környezetbarát hülyeség, euro 4. Szépen kinyírták a kétütemű gyorsaságikat, amik a meghatározó szereplői voltak a MotoGP-nek is, és az utcai motoroknak is. Most kinyírják a 600-as géposztályt is. Én még azon szerencsések közé tartozok, akinek 4 hengeres 500-as 2T sportmotorja van, de lassan már vizsgáztatni sem lehet. Kihallt kategória lett, ahogy a 600-as is lesz lassan.
2017. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!